05:26 11. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Poliitika
lühendatud link
2611

Keskerakonna Tallinna piirkondade nõukogu kinnitas esmaspäevasel kohtumisel viimased linnaosade juhikandidaadid: Kesklinnas Vladimir Svet, Nõmme linnaosas Grete Šillis, Pirital Alina Tubli ja Kristiines Jaanus Riibe

TALLINN, 20. november — Sputnik. Täna kogunes Keskerakonna Tallinna piirkondade nõukogu ning kinnitas Kesklinna, Pirita, Nõmme ja Kristiine linnaosa vanemate kandidaadid, seega on tänaseks selgunud kõigi linnaosade võimalikud tulevased juhid, vahendab Pealinn.

Keskerakonna Tallinna nõukogu esimees Jüri Ratas sõnas, et linnavalitsuse koostamisel ja linnaosajuhtide valimisel peeti oluliseks, et nende hulgas oleksid võimekad inimesed, kelle seas valitseks tasakaal kogemuste ja uute ideede vahel.

Erakonnad alustavad Riigikogu valimiskampaaniat >>

"Keskerakond on Eestis olnud alati see jõud, mis on toonud noori ja aktiivseid inimesi poliitikasse. Nende hulgast on sirgunud väga palju praeguseid tippe poliitikas ja usun, et nii saab see olema ka meie tänaste kandidaatidega," ütles Ratas.

Uus Tallinna linnapea Taavi Aas
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ta lisas, et linnaosavanema kandidaadid on tõestanud ennast koostöövõimeliste ja toimekate inimestena, kellel on töökogemusi nii linnaasutustes kui ka riigi tasandil. "Neil on selleks vastutusrikkaks ametiks kindlasti head eeldused, aga ka uued ja värsked mõtted, mida Tallinna elanike heaks ära teha. Olen kindel, et nad teevad tugevat tööd, et ühendada Tallinna kogukondi ja arendada elukeskkonda."

Linnapea Taavi Aas sõnas, et nagu linnavalitsuses, on ka linnaosavanema kandidaatide seas nii neid, kes on suurte kogemustega ja näidanud ennast võimekate juhtidena, kui ka inimesi, kes tulevad linnasüsteemi uute ja värskete ideedega.

"Suure mängu" lävel >>

"Linnaosavanemateks on läbi aegade kutsutud noori ja teotahtelisi inimesi. Linnaosavanema vastutusrikast positsiooni on täitnud paljud tänased kogenud linnajuhid ning riigikogulased. Olen kindel, et uued linnaosavanemad tõestavad ennast edukalt oma ametis ja eelkõige muidugi Tallinna elanike silmis," tõi Aas välja.

Möödunud teisipäeval kinnitas Keskerakond Tallinna neli linnaosavanema kandidaati. Lasnamäe juhina jätkaks Maria Jufereva. Samuti jätkaksid Haabersti ja Põhja-Tallinna linnaosavanemad, kelleks on vastavalt Marek Jürgenson ja Raimond Kaljulaid. Mustamäe linnaosavanema kandidaadiks nimetati Lauri Laats.

Tagid:
vanem, poliitika, linnaosa, Keskerakond, Vladimir Svet, Grete Šillis, Alina Tubli, Jaanus Riibe, Taavi Aas, Kristiine, kesklinn, Nõmme, Pirita, Eesti, Tallinn

Peamised teemad