18:26 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Poliitika
lühendatud link
2010

Valitsus on käima lükanud mitmed reformid, et lahendada Eesti elu sõlmprobleeme ja nüüd tuleb peaministri sõnul veenduda, et need reformid ka edukalt rakenduksid

TALLINN, 23. november — Sputnik. Aasta tagasi andsid peaminister Jüri Ratase valitsuse liikmed Riigikogu ees ametivande, vahendab valitsuse kommunikatsioonibüroo.

"Täpselt aasta tagasi lubasin Riigikogu ees, et uus valitsus hakkab tööle võrdsema Eesti ühiskonna eest, kus riik märkab ja ulatab abivajajale käe," ütles peaminister Ratas. "Selles suunas oleme aastaga ka liikunud. Oleme teinud otsuseid, et vähendada ühiskondlikku ebavõrdsust ja tagada inimväärsed elutingimused kogu Eestis."

Valitsus on käima lükanud mitmed reformid, et lahendada Eesti elu sõlmprobleeme ja nüüd tuleb peaministri sõnul veenduda, et need reformid ka edukalt rakenduksid.

"On selge, et suured muutused ei saa tulla üleöö ja iga uus asi nõuab harjumist, kuid me ei tohi unustada eesmärki, mille nimel valitsus töötanud on. Selleks on hoolivam ja ühtsem Eesti riik," rõhutas ta.

Olulisemad valitsuse otsused on:

Maksuvaba tulu reform – valitsuse kõige olulisem ja põhimõttelisem maksupoliitiline otsus, mis jätab igas kuus rohkem raha kätte kuni 1776-eurost palka teenivatele inimestele;

Tervishoiureform – et parandada arstiabi kättesaadavust, ravi järjepidevust ja kvaliteeti ning lühendada ravijärjekordi, suunab valitsus tervishoidu nelja aastaga üle 200 miljoni euro lisaraha, sh 2018. aastal 34 miljonit eurot;

Haldus- ja riigireform – kohalike valimiste tulemuste väljakuulutamisega sai läbi pea 20 aastat arutatud haldusterritoriaalne reform. Nüüd on Eestis 79 KOVi, sh 64 valda ja 15 linna. Lisaks suurendatakse omavalitsuste tulubaasi ja finantsautonoomiat ning antakse KOV-idele koos vastava rahastusega üle uusi ülesandeid.

Pensionireform – valitsus on langetanud põhimõttelised otsused, et muuta Eesti pensionisüsteemi solidaarsemaks, paindlikumaks ja jätkusuutlikumaks;

Põllumajandustoetuste taastamine – valitsus otsustas taastada põllumeestele mõeldud üleminekutoetused, mida makstakse Euroopa Liidu maksimaalses lubatud määras 2017-2019, selleks on ette nähtud rohkem kui 50 miljonit eurot.

Peaminister Ratase juhitud koalitsioonivalitsuse esimesse aastasse langes ka Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine. Eesistujana pöörab Eesti teravdatud tähelepanu uuendusmeelse, turvalise, digitaalse ning kaasava Euroopa arendamisele.

Tagid:
valitsus, Jüri Ratas, Eesti

Peamised teemad