05:35 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Poliitika
lühendatud link
3640

USA Kongressis suvel kehtestatud Venemaa-vastased sanktsioonid kahjustavad Saksamaa majandushuve," teatas Saksa välisminister Zigmar Gabriel

TALLINN, 5. detsember — Sputnik. Sellest teatas ta Berliinis toimunud välispoliitikafoorumil esinedes, kirjutab RIA Novosti.

Oma kõnes märkis Gabriel, et ameeriklaste poolt suvel kehtestatud Vene-vastased sanktsioonid puudutavad isegi Venemaalt Saksamaale kulgevaid juba toimivaid gaasitrasse.

"Need sanktsioonid ohustavad meie majandushuvisid," rõhutas Saksa välisminister.

Varem on Zigmar Gabriel öelnud, et Venemaa ja Euroopa on paljude ühiste huvidega naabrid, kes peaksid lahkhelidele vaatamata koostööd tegema.

Välisministeerium arendas Euroopa Liidule sanktsiooniveebi
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Venemaa välisministeerium kommenteeris uusi Venemaa-vastaseid sanktsioone>>

"Meie — Euroopa ja Venemaa — oleme naabrid, kes elavad külg-külje kõrval ega saa oma asju kokku pakkida ja mujale kolida," märkis minister.

Lisaks juhtis Gabriel tähelepanu Euroopa Liidu ja Vene Föderatsiooni paljudele ühishuvidele nagu relvastuskontroll, tuumadesarmeerimine, rahuvalve, samuti ühine võitlus islamiterrorismiga.

Schröder: USA-l on vaja nõrka Venemaad>>

USA puhastab teed turgu oma vedelgaasile

Nagu Sputnik Eesti on juba kirjutanud, kehtestasid Ameerika Ühendriigid suvel viimase kolme aasta kõige laiaulatuslikumad sanktsioonid, mis olid muuhulgas suunatud ka Vene energeetikasektori vastu. Eksperdid väidavad, et nii üritavad ameeriklased Venemaad Euroopa energiaturult välja suruda, Nordstream-2 ehitust takistada ja eurooplasi Ameerika vedelgaasi ostma sundida.

Moskva nimetas sellist tegevust jultumuseks ja kehtestas omakorda vastumeetmed, mis nägid muu hulgas ette Ameerika diplomaatide arvu vähendamist 755 inimese võrra, 455-ni. Samapalju diplomaate töötab hetkel USA-s asuvates Vene saatkonnas ja konsulaatides.

Saksa välisminister Zigmar Gabriel nimetas uusi kehtestatud sanktsioone ebaseaduslikeks, märkides, et nende abil tahavad Ameerika Ühendriigid oma euroopasuunalistele energiatarnetele ruumi teha.

Venemaa vastased sanktsioonid ja riikide kaubavahetus
© RIA novosti, Infographics
Venemaa vastased sanktsioonid ja riikide kaubavahetus
Tagid:
sanktsioonid, Sigmar Gabriel, Saksamaa, USA, Venemaa

Peamised teemad