11:47 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Poliitika
lühendatud link
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)
9211

Teatades kandideerimisest eelseisvatel Venemaa presidendivalimistel tõmbas Putin maailma tähelepanu olümpiamängudega toimuvalt endale ja sundis maailma meediat arutama hoopis seda teemat, leiab politoloog Maksim Žarov

TALLINN, 7. detsember — Sputnik, Aleksei Stefanov. Oma otsusest kandideerida 2018. aasta kevadel toimuvatel Venemaa presidendivalimistel teatas Vladimir Putin Nižni Novgorodis, kus ta õnnitles Gorki autotehase kollektiivi ettevõtte loomise 85. aastapäeva puhul. Selle avalduse tegi ta vastusena tehase töötaja esitatud küsimusele.

Paar tundi varem toimunud preemia "Venemaa vabatahtlik 2017" kätteandmise tseremoonial esitati Putinile samasugune küsimus, kuid siis ta selget vastust ei andnud, öeldes vaid, et otsustab sõltuvalt rahva toetusest.

Putin kandideerib presidendivalimistel>>

"Putini otsus teatada kandideerimisest presidendivalimistel just täna (kolmapäeval, 6. detsembril — toim) on seotud Venemaa võistkonna olümpiamängudel osalemise ümber toimuvaga, kus Rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK) langetas täiesti õigusvastase ja meelevaldse otsuse, millega võttis meie sportlastelt võimaluse võistelda olümpiamängudel Venemaa lipu all. Arvan, et algse stsenaariumi kohaselt pidi Putin teatama kandideerimisest presidendivalimistel pisut hiljem, kuid Venemaa sportlaste mittelubamine olümpiamängudele sai selleks peamiseks ajendiks, mis veenis Vladimir Vladimirovitši teatama oma otsusest varem. Nüüd on kogu see negatiivne mõju, mis eilsest maailma ja Venemaa meedias Venemaa kohta levib, vähehaaval hajumas," on Maksim Žarov veendunud.

Politoloogi arvates on maailma meedial nüüd uus peateema – Vladimir Putini uus valitsemisaeg. Kõik hakkavad arutlema selle üle, millise programmiga Putin valimistele läheb ja kuidas seda realiseerima hakatakse.

Kuidas USA sõjaväeluure ülem ja Putin kõrvuti istusid>>

"Arvan, et peamine päevasündmus maailmas on kahtlemata Vladimir Putini kandideerimine eelseisvatel presidendivalimistel," ütles politoloog.

Vaatamata sellele uudisele jäi teisipäevasest ROK-i otsusest okas hinge ja ka see teema pole lõplikult lukus. Žarovi arvates ütleb Vladimir Putin oma arvamuse välja 10.-12. detsembrini toimuval olümpiakoosolekul, kus tahakse teatavaks Venemaa ametlik seisukoht selles küsimuses.

"Arvan, et Moskva tegevus seoses PyeongChangi olümpiaga saab olema mitmeetapiline, nagu Vladimir Putini teatamine oma kandideerimisest," leiab ekspert.

Lisaks on Putin juba praegu oma avaldusega Venemaad ümbritsevat infovälja muutnud ja sellega Rahvusvahelise olümpiakomitee üle mänginud.

"Putini kandideerimine on tänase päeva peamine sündmus. Maailma ja Venemaa meedia on sunnitud olümpialt ümber lülituma Putini kandideerimisele presidendivalimistel. Arvan, et see teema jääb maailmasündmuste peateemaks veel pikaks ajaks, see on poliitiline suursündmus Venemaa auditooriumile ja Venemaa poliitikale tervikuna," leiab Maksim Žarov.

© Sputnik
Vladimir Putin tegi kaua oodatud teadaande.
Teema:
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)
Tagid:
Olümpiamängud, valimised, president, Vladimir Putin, Venemaa

Peamised teemad