21:38 15. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1444
  • RUB81.0468
Poliitika
lühendatud link
USA avas Iisraeli saatkonna Jeruusalemmas (23)
32 0 0

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan on liider, kes pommitab kurdi külasid ja toetab terroriste, ütles Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu

TALLINN, 10. detsember — Sputnik. Benjamin Netanyahu sõnul pole ta harjunud saama loenguid moraalsusest liidrilt, "kes pommitab kurdi külasid koduriigis Türgis, kes vangistab ajakirjanikke, kes aitab Iraanil mööda minna rahvusvahelistest sanktsioonidest ja kes aitab terroristidel, kaasa arvatud Gazas, inimesi tappa".

Iisrael muutus USA jaoks peenrahaks>>

"Tema pole see mees, kes meile loengut pidada saab," lausus Netanyahu pressikonverentsil Prantsuse presidendi Emmanuel Macroniga.

Netanyahu avaldus on vastus Erdogani sõnavõtule pühapäeval, milles viimane nimetas Iisraeli "terroristlikuks riigiks", edasta ERR.

© Ruptly
Washingtoni välispoliitiline samm jätab USA silm silma vastu Lähis-Ida nördimusega.

Erdoğan nimetas pühapäeval Iisraeli "terroristlikuks riigiks" ja tõotas kasutada "kõiki vahendeid", et "võidelda" USA otsuse vastu tunnustada Jeruusalemma Iisraeli pealinnana.

Rootsis rünnati sünagoogi>>

"Palestiina on süüta ohver… Mis puudutab Iisraeli, siis see on terroristlik riik. Jah, terroristlik," ütles Erdoğan kõnes Kesk-Türgis Sivasi linnas.

Trump avas põrgu väravad: moslemid korraldvad ülemaailmse streigi USA vastu>>

"Me ei jäta Jeruusalemma lapsi tapva riigi meelevalda," lisas ta.

 

Teema:
USA avas Iisraeli saatkonna Jeruusalemmas (23)
Tagid:
Benjamin Netanyahu, Emmanuel Macron, Jeruusalemm, Iisrael, Türgi, USA

Peamised teemad