04:49 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Poliitika
lühendatud link
USA avas Iisraeli saatkonna Jeruusalemmas (23)
3210

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan tegi ettepaneku kuulutada Jeruusalemm Palestiina pealinnaks

TALLINN, 13. detsember — Sputnik. Tema sõnul on USA "rahvusvahelised normid jalge alla tallanud", kui tunnistas linna Iisraeli pealinnaks.

"Piisab astuda seal vaid paar sammu mõistmaks, et linn on okupeeritud. Iisrael on terroristlik riik. Terroristidest sõdurid vahistavad lapsi ja heidavad neid vanglasse," väitis president, esinedes Islami Koostöö Organisatsiooni tippnõupidamisel Istambulis.

Iisraeli peaminister süüdistas Erdogani terroristide toetamises>>

Ta kutsus üles tunnistama Jeruusalemm "okupeeritud Palestiina" pealinnaks ja tänas riike, kes on Donald Trumpi otsuse hukka mõistnud.

"Ma usun, et ÜRO 196 liikmesriiki näitavad oma õiget hoiakut. USA võib olla tugev tuumariik. Aga kogu maailm temale ei kuulu," lisas Türgi riigipea.

Iisrael muutus USA jaoks peenrahaks>>

Kremlist teatati Erdoğani sõnu kommenteerides, et tema seisukoht ei ühti Venemaa omaga.

Ameeriklased veel kohvreid ei paki

USA riigisekretär Rex Tillerson teatas, et USA saatkonda ei kolita Jeruusalemma mitte varem kui kolme aasta pärast, kirjutab The Times of Israel.

"See ei toimu otsekohe. Tõenäoliselt mitte varem kui kolme aasta pärast ja seegi oleks küllalt ambitsioonikas," tsiteerib väljaanne Tillersoni sõnu.

Trump avas põrgu väravad: moslemid korraldvad ülemaailmse streigi USA vastu>>

Jeruusalemma asjade ministri Ze'ev Elkini sõnul kulub USA-l mitu aastat, et leida maatükk ja rajada uus saatkond vastavalt kõikidele turvalisusnõuetele. Ta avaldas lootust, et see toimub võimalikult rutem.

Rootsi politsei
© REUTERS / TT NEWS AGENCY

President Donald Trump teatas 6. detsembril välja Jeruusalemma tunnistamisest Iisraeli pealinnaks ja andis korralduse viia USA saatkond Tel Avivist sinna üle.

USA president Donald Trump ütles, et riik tunnustab Jeruusalemma Iisraeli pealinnana>>

Ameerika Ühendriikide otsuse on heaks kiitnud Iisrael, kuid see on tekitanud negatiivset vastukaja paljude teiste riikide, esmajoones Lähis-Ida maade poolt.

Washingtoni välispoliitiline samm jätab USA silm silma vastu Lähis-Ida nördimusega>>

Palestiinlaste nördimus on väljendunud üleskutsetes "kolmanda intifada" korraldamiseks, kümnetes kokkupõrgetes, relvastatud kallaletungides ja raketirünnakutes Jordani jõe läänekaldal.

Teema:
USA avas Iisraeli saatkonna Jeruusalemmas (23)
Tagid:
saatkond, pealinn, Recep Tayyip Erdoğan, Palestiina, Jeruusalemm, USA

Peamised teemad