06:56 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Poliitika
lühendatud link
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)
106 0 0

Üks esimesi Venemaa president Vladimir Putinile pressikonverentsil esitatud küsimusi puudutas tema kandideerimist 2018. aasta presidendivalimistel

TALLINN, 14. detsember — Sputnik. Ametisolev Venemaa president Vladimir Putin teatas, et kavatseb kandideerida 2018. aasta presidendivalimistel sõltumatu üksikkandidaadina.

"Kandideerin valimistel üksikkandidaadina," ütles Putin iga-aastasel pressikonverentsil, vastates küsimusele, kuidas ta kavatseb valimistel kandideerida.

Seejuures Vladimir Putin lisas, et arvestab poliitiliste parteide ja ühiskondlike organisatsioonide toetusega.

"Loomulikult loodan ma väga kõikide poliitiliste jõudude toetusele, kuidas need poliitilised jõud ka poleks riigis korraldatud, kas parteide või ühiskondlike organisatsioonidena, mis jagavad minu vaateid riigi arengu kohta. Arvestan väga selle toetusega," — ütles Putin iga-aastasel pressikonverentsil, vastates küsimusele, kuidas ta kavatseb valimistel kandideerida.

"Ja ma arvestan kodanike laialdase toetusega", — lisas ta.

"Ühtne Venemaa" toetab täielikult praegust Venemaa presidenti Vladimir Putinit, kes teatas oma kavatsusest kandideerida 2018. aasta presidendivalimistel sõltumatu üksikkandidaadina ja abistab teda kandideerimiseks vajalike allkirjade kogumisel, ütles ajakirjanikele "Ühtse Venemaa" ülemnõukogu sekretäri kohustetäitja Andrei Turtšak.

Tema sõnul tehakse toetusavaldus partei kongressil. "Ühtse Venemaa" kongress peetakse Moskvas 22.-23. detsembril. Venemaa presidendivalimised toimuvad 2018. aasta märtsis.

Venemaa presidendi Vladimir Putini suur pressikonverents>>

Täna toimub Vladimir Putini traditsiooniline jõulueelne kohtumine ajakirjanikega

Moskvasse saabus enam kui 1 500 meediaväljaannete esindajat — nii Venemaalt kui ka välisriikidest sealhulgas Eestist. Oma küsimuse saavad esitada piirkondade meediaväljaannete esindajad.

Sputnikut esindab pressikonverentsil Valgevene Sputniku peatoimetaja Olesja Lutšaninova.

Iga-aastase pressikonverentsi Venemaa ja välisriikide ajakirjanikele viib Vladimir Putin läbi alates 2001. aastast, oma esimesest presidendiajast peale.

Teema:
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)
Tagid:
pressikonverents, Vladimir Putin, Venemaa

Peamised teemad