07:48 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Poliitika
lühendatud link
4520

USA teeb kõik selleks, et kuulutada igasugused sidemed Venemaaga seadusevastasteks, leiab Ameerika Ühendriikide professor, Venemaa küsimuste spetsialist Stephen Cohen

TALLINN, 14. detsember — Sputnik. John Batchelori jutusaates juhtis ta tähelepanu sellele, et niinimetatud Russiangate´i – Donald Trumpi või tema lähikonna oletatavate Venemaa-sidemete skandaali – raames kiusab eriprokurör Robert Mueller koos oma abilistega inimesi taga hoopiski mitte kuritegelike sidemete eest Venemaaga.

Putin: Venemaa ei saa lubada endale selliseid kaitsekulutusi nagu USA >>

Cohen tuletas meelde, kelle vastu on juba süüdistusi esitatud: Trumpi endiste nõunike Michael Flynni ja George Papadopoulose vastu, Trumpi valimisstaabi endise ülema Paul Manaforti ja tema abi Rick Gatesi vastu. Mitte ühelgi neist puhkudest ei ole mingit pistmist sellega, mida võiks tõlgendada kui kuritegelikku sobingut Venemaaga, arvates välja Flynniga seotud olukorra, kuid ka  temavastaseid süüdistusi peab Cohen „ebaõiglaseks insinuatsiooniks”.

Flynn on tunnistatud süüdi selles, et ta valetas oma sidemete kohta Sergei Kisljakiga, kes tol ajal oli ametis Venemaa suursaadikuna USA-s, kellega väidetavalt arutati sanktsioonide üle. Cohen rõhutas, et Barack Obama poolt päris ametiaja lõpul ootamatult heaks kiidetud täiesti ootamatute sanktsioonide taustal ei saa iga Washingtoni ja Moskva vahelist sidepidamiskanalit hinnata kuriteoks. Enamgi veel, omal ajal peeti seda loomulikuks, isegi hädavajalikuks praktikaks, toonitas professor.

Zahharova: üheksa päeva maailma lammutamiseks >>

Ta märkis, et ta ise oli valimiskampaania käigus kahe presidendikandidaadi nõuandjaks ja sel ajal oli tal Venemaaga rohkem kontakte kui kõigil praegustel Russiangate´i tegelastel ühtekokku.

„Sest see on see, mida me teeme. Kui me uurime Venemaad, mõtleme oma poliitikale tema suhtes, tahame me toetada temaga sidepidamist, kuna alternatiiviks on konflikt, aga see tähendab sõda,” rõhutas professor. „Nimelt sellepärast on mõte kuulutada igasugused kontaktid Venemaaga ebaseaduslikeks ülimalt halb.”

Cohen juhtis korduvalt tähelepanu USA meedia esimese ešeloni rollile Venemaa-sidemete „kriminaliseerimises”. Tema sõnul lasub just neil suur osa vastutusest selle eest, et Russiangate on kujunenud võib-olla suurimaks poliitiliseks kriisiks USA nüüdisaegses ajaloos.

Zahharova teatas USA eriteenistuste katsetest värvata vene meediat >>

Cohen on juba korduvalt kritiseerinud USA meediat ja USA „pistrikest” poliitikuid nende hoiaku eest Venemaasse suhtumisel. John Batchelori eelmises jutusaates märkis ta, et Venemaa ei kuulu isegi viie olulisima USA-t ähvardava ohu hulka. Coheni hinnangul kätkeb endas palju suuremat ohtu justnimelt Russiangate ise.

Tagid:
seadusevastane, süüdistus, Russiangate, Robert Mueller, Stephen Cohen, Michael Flynn, Donald Trump, Venemaa, USA

Peamised teemad