10:43 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Poliitika
lühendatud link
2610

Kaja Kallas kinnitas "Aktuaalsele kaamerale", et võttis vastu väljakutse kandideerida Reformierakonna järgmiseks esimeheks ning saada ka Eesti esimeseks naispeaministriks

TALLINN, 16. detsember — Sputnik. Reformierakonna aseesimees Kaja Kallas, kinnitas, et kandideerib Reformierakonna esimeheks, edastab ERR.

"Jah. Kui meil valimised tulevad, mida tundub praegu, et tulevad, siis kandideerin," sõnas Kallas.

Ta lisas, et paljud inimesed Reformierakonnas on juba avaldanud suurt toetust tema kandideerimisele.

"Et me saaks ühtse võitlssalgana minna 2019. aasta riigikogu valimistele. Tundub, et mina võiksin olla üks võimalikest variantidest, kes oleks juht."

Vastates "Aktuaalse kaamera" küsimusele, kas ta tahab saada esimeseks Eesti naispeaministriks, ütles Kallas: "Kui see tee ette võtta, siis loomulikult."Reformierakonna asutajaliige, riigikogu saadik ja erakonna Tartumaa piirkonna esimees Igor Gräzin usub enda sõnul, et kui targasti talitada, võib Reformierakond 2019. aasta riigikogu valimistel Keskerakonnast parema tulemuse teha. Ta nentis, et selle saavutamiseks võiks abiks olla ka Kaja Kallase esimeheks valimine.

Silvergate: justiitsminister Kristen Michal teatas enda tagasiastumisest>>

Eesti Reformierakond on 13. novembril 1994 asutatud liberaalset maailmavaadet esindav Eesti partei, mille eelkäijaks oli Eesti Liberaal-Demokraatlik Partei.

Eesti Reformierakonna programmiline eesmärk on jõuka kodanikuühiskonna kujundamine, mille aluseks on lihtne maksusüsteem ja riigi vähene sekkumine turul toimuvasse.

Reformierakond kuulub Euroopa liberaalsete ja reformiparteide ühendusse, kuhu Eesti erakondadest kuulub ka Keskerakond.

Tagid:
Reformierakond, Kaja Kallas, Eesti

Peamised teemad