18:06 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Poliitika
lühendatud link
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)
56 0 0

Venemaa keskvalimiskomisjon otsustas esmaspäeval, et Aleksei Navalnõi ei saa 2018. aasta valimistel Venemaa presidendiks kandideerida

TALLINN, 25. detsember — Sputnik. Keskvalimiskomisjon on juba varem öelnud, et Navalnõi ei saa presidendiks kandideerida oma karistusregistri tõttu.

Navalnõi kõrvalejätmise poolt hääletas 12 valimiskomisjoni liiget, üks liige keeldus hääletusel osalemast, vahendas ERR.

Navalnõi on esitanud Euroopa Inimõiguste Kohtule taotluse talle Venemaa kohtusüsteemi poolt määratud süüdimõistva kohtuotsuse tühistamiseks.

Navalnõi kutsus kaasmaalasi üles 18. märtsil toimuvaid valimis boikottima.

Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania>>

2017. aasta oktooris teatas Venemaa Föderatsiooni keskvalimiskomisjoni esimees Ella Pamfilova, et kohtu poolt karistatud Aleksei Navalnõil saab kandideerida mitte enne kui 2028. aastal.

Navalnõi esitas vajaliku taotluse ja tema kandidatuuri üles seadnud algatusrühma koosoleku protokolli pühapäeva hilisõhtul.

Sobtšak tahab presidendiks saada

Esmaspäeval võttis Venemaa keskvalimiskomisjon vastu tuntud teletähe ja opositsiooniaktivisti Ksenija Sobtšaki dokumendid, et kandideerida presidendivalimistel märtsis.

Sobtšaki kinnitas oma kandidaadiks partei Kodaniku Initsiatiiv laupäevasel kongressil.

Venemaa ei luba enda juures Ukraina stsenaariumi kordumist>>

Sobtšaki valimiseelses programmis on kokku 123 punkti, sealhulgas näeb ta ette riigi viimise presidentaalsest riigist parlamentaarseks.

Venemaa presidendivalimised toimuvad 18. märtsil.

Teema:
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)
Tagid:
valimised, president, Aleksei Navalnõi, Venemaa

Peamised teemad