12:00 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Poliitika
lühendatud link
7930

"Venemaa laguneb 2017. aastal. Ma määrasin selle tähtaja enda jaoks intuitiivselt. Ma tunnen nii"

Vladimir Kornilov, RIA Novosti vaatleja

Lõppemas on 2017. aasta — aasta, mille kohta paljud "Venemaa sõbrad" tegid igasuguseid apokalüptilisi prognoose. "2017. aastal Venemaa laguneb", "2017. aastaks lakkab Venemaa olemast" – sedalaadi formuleeringud ringlesid igasuguste "ennustajate" seas.

"Määrasin selle kuupäeva intuitiivselt"

Kümme aastat tagasi korrati seda fraasi nagu vannet ühes Ukraina "oranžitel aastatel" toimunud talk shows. Tookord nimetati 2017. aastat üsna sageli, sest sel aastal pidi Venemaa Musta mere laevastik lahkuma Sevastoopolist. Üks meediategelane, kellest hiljem, 2014. aastal, sai Kiievi Maidani ideoloog ja Ukraina postmaidani aja meedia juhtfiguur, teatas vastikult itsitades: "Millest te ometi räägite! 2017. aastaks ei ole Venemaad enam olemas, Venemaa laguneb selleks ajaks."

Siis kordas ta seda pidulikul vastuvõtul, mille Venemaa suursaadik Ukrainas Viktor Tšernomõrdin oli korraldanud Venemaa päeva auks.

Siis sai teadetest, et 2017. aasta saab olema Venemaa ajaloo viimane aasta, moekas trend Ukraina ja Venemaa liberaalsetel kokkusaamistel. Raske on kindlalt väita, miks just see aasta. Ilmselt seostub "17. aasta" nendel inimestel mingi sümboolse tähendusega seoses Oktoobrirevolutsiooniga.

Näiteks Ukraina psühhoanalüütik (tervelt teaduste doktor) Aleksandr Filz teatas alles kolm aastat tagasi: "Venemaa laguneb 2017. aastal. Ma määrasin selle tähtaja enda jaoks intuitiivselt. Ma tunnen nii".

Kõige tähelepanuväärsem on see, et sellist "argumentatsiooni" pakkusid oma prognoosidele ka mõned vene "eksperdid". Kurikuulus Stanislav Belkovski teatas samuti, et Venemaa võimuladviku "enesehävitusprotsess" toimub aastal 2017, "seletades" seda nagu eespoolmainitud psühhoanalüütik: "Miks? Ma ei oska seda seletada. Intuitiivselt."

"Geopoliitikute" arvamus

Samal 2014. aastal korraldas Ukraina väljaanne "Glavkom" (v.k. — "Ülemjuhataja" — toim.) Kiievis ümarlaua teemal "Venemaa lagunemine: ohud ja väljakutsed Ukrainale". Seal Venemaa lagunemise üle 2017. aasta paiku eriti ei debateeritudki: see oli niigi selge. Rohkem arutleti selle üle, mida peaks sel ajal tegema Ukraina ning jõuti ühisele arusaamisele, et ta peaks olema valmis " Venemaa territooriumi ülevõtmiseks".

Sellel üritusel teatas keegi Olga Kurnossova, keda esitleti kui " Venemaalt emigreerunud Venemaa poliitikut", et kui võim seal varem ei muutu, "siis verine stsenaarium käivitub hiljemalt 2017. aastal". Ukraina filosoof Sergei Datsjuk rääkis, et Ukraina peab pärast seda "igal juhul kontrolli alla võtma" territooriumi kuni Stavropoli, Kurski, Voroneži oblastini välja ja isegi Valgevene (ilmselt peeti ka seda "laguneva" Venemaa osaks). Kiievi "vahetu eesmärgina" nimetas Datsjuk nendel aladel "omavalitsuse korraldamist".

"Petro Porošenko bloki" struktuuride mainekujundaja Aleksandr Noinets teatas kolme aasta eest samuti: "2017. aastaks variseb Venemaa kokku". Ta põhjendas seda sellega, et "ellujäämise võidujooksus" peaks ellu jääma keegi üks, kas Ukraina või Venemaa. Järelikult peaks selles endastmõistetavalt alles jääma Ukraina.

Ukraina "ekspertidest" ei jäänud maha ka poliitikud. Parempoolsete ultra-natsionalistide partei "Svoboda" liider Oleg Tjagnibok teatas kõigest aasta tagasi viitega "paljudele politoloogidele ja geopoliitikutele" (just nimelt, geopoliitikutele), et 2017. aastal Venemaa laguneb, Ukraina peab teda selles "aitama" ja lagunemise viljad ära kasutama. Kuni sinnamaani välja, et plaanid, kuidas Kiiev Venemaalt 1/15 Venemaa kullast ja teemandivarudest ära võtab, olid juba tehtud.

Ukraina diplomaat Juri Štšerbak selgitas, et 2017. aastal tabab Venemaad "jumala karistus". Ja seda levitasid rõõmsalt ka meie riigis levivad Lääne meediaväljaanded.

Sellesse protsessi ei saanud oma panust andmata jätta ka Ukraina astroloogid. Keegi Vlad Ross, keda kõik Ukraina meediaväljaanded aastavahetuse lähenedes ikka tsiteerida armastavad, teatas 2014 aasta lõpul, et Vladimir Putin kukutatakse 2017. aastal ja Venemaa laguneb kolmeks osaks.

Ja lõpuks lubas ka miljardär George Soros Venemaale 2017. aasta lõpuks "täielikku majanduskrahhi".

Kiireneb veelgi

Nüüd on kõikvõimalikud "eksperdid" ja "geopoliitikud" "Venemaa lagunemise" kuupäevade väljaütlemisega ettevaatlikumaks muutunud. Ilmselt ei ole nad veel suutnud välja mõelda sama sümboolset tähtpäeva nagu 2017. aasta. Näiteks kõik liberaalsed võrgulehed hakkasid uskumatu hooga levitama "Venemaa poliitikuna" esitletava Natalia Gulevskaja teesi: "Kas Putiniga või ilma temata, Venemaad tabab ikkagi järjekordne lagunemislaine, kuid nüüd see vaid kiireneb kordades".

Seega ei ole uut lagunemise kuupäeva veel kindlaks määratud. Järelikult, kui uskuda Ukraina "geopoliitikuid" ja vene liberaale, pidi Venemaa lagunema 2017. aastal ja nüüd on tema kokkuvarisemist "kordades kiirendatud". Tähendab nüüd "laguneb" ta ilmselt minevikus.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
George Soros, Putin, Vladimir Putin, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad