16:14 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Poliitika
lühendatud link
76002

President Kersti Kaljulaid kuulutas täna välja nii tubakatoodete kui alkoholi müüki puudutavad piirangud

TALLINN, 29. detsember — Sputnik. Tubakaseaduse muudatusega hakkab tubaka- ja sellega seotud toodetele kehtima väljapaneku keeld ja kaubamärkide esitlemise keeld, samuti tulevad senisest rangemad piirangud e-sigareti kasutusele ja müügile, edastab presidendi kantselei.

Alkoholiaktsiisi laekub oodatust vähem >>

Balti riigid leppisid kokku ühistes kavatsustes tervisepoliitika kujundamisel, illustratiivne foto
© Sputnik / Валерий Титиевский

Alkoholiseaduse ja reklaamiseaduse muudatuse jõustumisega tuleb kaupluses paigutada alkohoolsed joogid teistest kaupadest eraldi. Nähtavuse piirang kohaldub poodidele, kus seda saab mõistlikult teha. Samuti piirab muudatus alkoholireklaami ulatust.

Alkoholireklaam keelatakse sotsiaalmeedias >>

Lisaks kuulutas president välja autoveoseaduse muudatuse, mis reguleerib autovedude korraldamist ja kehtestab nõuded autovedudega seotud inimestele ja ettevõtetele.

Samuti kuulutas riigipea välja seaduse, millega Maa-amet annab oma info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonnaga seotud ülesanded üle keskkonnaministeeriumi infotehnoloogiakeskusele (KEMIT).

Aivar Kokk tahab maapoode päästa tubakatoodetega >>

President Kaljulaid kuulutas täna veel välja topeltmaksustamise vältimise ning maksudest hoidumise ja maksupettuste tõkestamise lepingud nii Kirgiisi kui Jaapaniga.

Tagid:
poliitika, müük, piirang, tubakas, reklaam, e-sigarett, alkohol, Kersti Kaljulaid, Eesti

Peamised teemad