03:23 09. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Poliitika
lühendatud link
4810

Venemaa on muutunud enesekindlamaks, aga NATO ei taha uut "külma sõda" ja alustab Moskvaga poliitilist dialoogi, teatas NATO peasekretär Jens Stoltenberg intervjuus saksa väljaandele Deutsche Wirtschafts Nachrichten

TALLINN, 3. jaanuar — Sputnik. "Peame arvestama faktiga, et meil on tegu palju enesekindlama Venemaaga. Samas ei taha me "külma sõja" kordumist ja võidurelvastumist, vaid eelistame poliitilist dialoogi Moskvaga, ehkki see pole lihtne," ütles Stoltenberg.

Stoltenberg: NATO ei soovi konfrontatsiooni Venemaaga >>

Ta avaldas samuti lootust Venemaa ja NATO vaheliste kontaktide tihenemisele ning sõjaväeliste sidekanalite aktiviseerumisele.

Samas ütles Stoltenberg, et maailm muutub ohtlikumaks ja vaenulikumaks, kuid samal ajal areneb ja muutub tugevamaks ka Põhja-Atlandi allianss.

Maailma riikide sõjalise võimsuse reiting
© Sputnik /
Maailma riikide sõjalise võimsuse reiting

NATO liikmesriigid pikendasid kahe aasta võrra alliansi peasekretäri Jens Stoltenbergi ametiaega, mis nüüd lõpeb 2020. aasta 30. septembril, vahendas Sputnik Eesti detsembrikuus.

NATO peasekretär: maailm on muutunud ohtlikumaks >>

"Liitlasriigid õnnitlevad peasekretäri ning nad on täiesti kindlad tema võimes jätkata pühendunult tööd, et edendada NATO kohanemist 21. sajandi julgeolekualaste väljakutsetega," teatas 29-liikmeline allianss. Stoltenberg (58) ütles Twitteris, et on oma mandaadi pikendamise pärast tänulik.

Tagid:
relvastumine, külm sõda, dialoog, NATO, Jens Stoltenberg, Venemaa

Peamised teemad