06:34 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Poliitika
lühendatud link
Meedialahingud (290)
4320

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova kommenteeris kahe Vene ajakirjaniku väljasaatmist Lätist

TALLINN, 5. jaanuar — Sputnik. Läti võimud deporteerisid Ülevenemaalise riikliku tele- ja raadiokompanii (VGTRK) korrespondendi Olga Kurlajeva, süüdistades teda Läti rahvusliku julgeoleku ohustamises.

Vladimir Putini suur pressikonverents
© Sputnik / Рамиль Ситдиков

Putin andis Zahharovale uue diplomaatilise teenistusastme >>

Varasemalt võeti vahi alla ja saadeti riigist välja Kurlajeva abikaasa, telekanali "TV Tsenter" ajakirjanik Anatoli Kurlajev. Ajakirjaniku sõnul näidati talle dokumente, kus oli kirjas, et alates 2015. a. aprillist on tema näol tegu ebasoovitava isikuga, kes kujutab Läti julgeolekule ohtu.

Venemaa kutsub sõnavabadusele pühendunud organisatsioone andma ajakirjanike deporteerimisele Läti võimude poolt omapoolne adekvaatne hinnang, teatas Vene Föderatsiooni välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova.

Maria Zahharova teatas toimunut kommenteerides, et abielupaari väljasaatmise aluseks olid absurdsed süüdistused "rahvusliku julgeoleku ohustamises."

"On ilmne, et Läti võimud kasutavad Brüsseli vaikivat toetust, et puhastada riigi infoväli vastumeelsetest uudisteagentuuridest," kirjutas Zahharova Facebookis.

Diplomaadi sõnul meenutavad väited "rahvusvahelise julgeoleku ohustamisest" möödunud sajandi 30. aastate Hispaaniat ja Saksamaad.

"Läti võimud rikuvad otseselt ja jõhkralt rahvusvahelise õiguse vallas võetud kohustust tagada eneseväljendusvabadus, tallates jalge alla ÜRO, OSCE ja ka Euroopa Nõukogu põhimõtted," teatas Zahharova.

Zahharova nimetas Läti välisministrit "libauudiste agregaatoriks" >>

Seejuures märkis Zahharova, et Läti võimude tegevus, mis on demokraatliku ühiskonna jaoks käsitamatu, ei jää vastuseta ja et Venemaa taotleb seisukohavõttu ning adekvaatset hinnangut nii rahvusvahelistelt kui ka valitsusvälistelt sõnavabaduse olukorda jälgivailt organisatsioonidelt.

Pariisi äärelinnas alustas tööd RT France
© Sputnik / Евгений Биятов

Ja kuidas on lood "Vana Euroopaga"? Näiteks Pariisi, inimõiguste ja –vabaduste hälliga? Sel ajal, kui lätlastest nooreurooplased barbaarsel viisil ajakirjanike tööd lausa füüsiliselt takistavad, kavatseb Prantsusmaa tugevdada kontrolli sotsiaalvõrgustike üle, lisas Zahharova. Sellise algatusega esines president Macron, kes on ka isiklikult Vene ajakirjanike tööd oma kodumaal takistanud.

Simonjan vastas Macroni süüdistustele Sputniku ja RT kohta >>

Meenutame, et viimase paari aasta vältel on Baltimaade võimud korduvalt Vene ajakirjanikke vahistanud ja riigist välja saatnud. Seoses sellega teatas Venemaa välisministeerium möödunud aasta augustis Baltimaade sellesuunalise tegevuse koordineerituse ilmsetest märkidest. Iga isikut, kes on mingilgi määral seotud Vene meediakanalitega, vaadatakse nüüdsest kui vaenlast ja ta muudetakse tagakiusamise objektiks.

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
meedialahingud, süüdistus, julgeolek, ajakirjanik, sõnavabadus, Välisministeerium, Anatoli Kurlajev, Olga Kurlajeva, Maria Zahharova, Venemaa, Läti

Peamised teemad