08:46 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Poliitika
lühendatud link
11142

Ukraina peab olema valmis loobuma Harkivist, Dnepropetrovskist, Donbassist ja teistest talle nõukogude ajal antud aladest, kui ta oma NSV Liidu kooseisu kuulumise perioodi "okupatsiooniks"

TALLINN, 8. jaanuar — Sputnik. Seda teatas RIA Novostile Riigiduuma SRÜ riikide, Euraasia integratsiooni ja kaasmaalastega suhete komitee esimees Leonid Kalašnikov.

Ukraina sünged väljavaated uuel aastal>>

"Kui sellesse tõsiselt suhtuda, tuleb tänasele Venemaale tagastada pool Ukrainat, mitte ainult Krimm, sest nii Harkiv kui Dnepropetrovsk kui ka Donbass ei kuulunud enne Nõukogude Liidu loomist Ukraina koosseisu," lausus Leonid Kalašnikov.

Ukraina rahvusliku mäluinstituudi direktor Volodõmõr Viatrovõtš teatas reedel, et Kiievil tuleb töötada Ukraina NSV Liidu koosseisu kuulumise tunnistamisega "bolševistlikuks ja kommunistlikuks okupatsiooniks".

Kiievi ja Varssavi vahel tekkis tüli Ukraina põgenike arvu üle Poolas>>

Pärast 1917. aasta revolutsiooni ja Ukraina NSV moodustamist pealinnaga Harkivis anti talle üle mitte üksnes Vene impeeriumile kuulunud Väike-Vene, vaid ka Donbass ja Novorossija – Donetsk, Lugansk, Herson, Nikolajev, Odessa, Dnepropetrovsk, Kirovograd. Aastail 1939–1940 läksid vabariigi koosseisu ka Isa-Galiitsia, Põhja-Bukoviina ning Bessaraabia lõunaosa, 1945. aastal Taga-Karpaatia. Ja lõpuks, 1954. aastal liideti Ukrainaga Krimm.

Tagid:
okupatsioon, Duuma, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad