18:14 19. Oktoober 2018
Kuula otse
 • USD1.1470
 • RUB75.2418
Briti Brexiti-minister David Davis

Davis: EL-i lähenemine kahjustab Briti huvisid

© REUTERS / PETER NICHOLLS
Poliitika
lühendatud link
1310

Briti Brexiti-minister David Davis kritiseeris Euroopa Liitu, et ühendus valmistab ette tegevuskava juhuks, kui Suurbritannia lahkub EL-ist lahkumisleppeta, selgus täna ärilehes Financial Times avaldatud kirjast

TALLINN, 9. jaanuar — Sputnik. Davis kirjutas detsembris Briti peaministrile Theresa Mayle kirja, milles sarjas EL-i meetmete eest, mis rakenduvad juhul, kui Suurbritannia ja EL ei suuda leppida kokku lahkumistingimustes enne Ühendkuningriigi lahkumist blokist 2019. aastal, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Tusk: Brexiti-kõnelused panevad meie ühtsuse proovile >>

Lisaks kritiseeris ta EL-i ameteid ettevõtetele saadetud juhiste eest, milles antakse firmadele ülevaade Brexiti-järgsest maastikust, kuid jäetakse mainimata muudatuste jõustumise üleminekuperioodi võimalikkus.

EL-i lähenemine on "sageli Briti huvisid kahjustav", kirjutas Davis. May pressiesindaja keeldus uudist kommenteerimast.

Davis ütles peaministrile, et kavatseb ärgitada Euroopa Komisjoni muutma oma juhiseid ning hoiatas, et EL-i praegune seisukoht "potentsiaalselt rikub Ühendkuningriigi õigusi liikmesriigina".

Brexit — protsess läks käima >>

Davise sõnul ütlesid tema nõunikud talle, et kui Suurbritannia otsustab komisjoni selle eest kohtusse kaevata, siis seisab ees pikk ja riskantne kohtuprotsess. Brüssel eitas Davise väidet, et Suurbritanniat koheldakse teistest EL-i riikidest teisiti.

"Meie Euroopa Komisjonis oleme üllatunud, et Ühendkuningriik on üllatunud, et valmistume stsenaariumiks, mille Briti valitsus on ise välja käinud," ütles komisjoni pressiesindaja Margaritis Schinas teisipäeval ajakirjanikele.

Šoti peaminister Nicola Sturgeon nimetas Davise kirja "erakordseks".

May ja Juncker ei jõudnud Brexiti tingimustes kokkuleppele >>

"Valitsus, mis on pühendunud EL-ist lahkumisele ja räägib pidevalt leppeta jäämise võimalusest, oigab selle pärast, et EL valmistub kohtlema Ühendkuningriiki mitteliikmena ja leppeta jäämiseks."

"Uskumatu — või kui täpsemalt öelda, aina usutavam sellelt käpardlikult Briti valitsuselt," kirjutas ta Twitteris.

Tagid:
kahjulik, kriitika, tingimused, majandus, poliitika, Brexit, EL, David Davis, Suurbritannia

Peamised teemad

 • Kertši elanikud jätsid hüvasti kolledžirünnaku ohvritega

  Kertšis toimus hüvastijätutseremoonia sealses polütehnilises kolledžis asetleidnud veresauna ohvritega. Ühe kolledžiõpilase relvastatud kallaletungi tagajärjel hukkus kakskümmend üks inimest.

  8
 • USA presidendi julgeolekunõuniku John Bolton sõjalennubaasil Andrews

  Laupäeval, 20. oktoobril algab USA presidendi julgeolekunõuniku John Boltoni ringreis Lõuna-Kaukaasias. Valge Maja peamine "pistrik" ei varja, et ta sõidab sinnakanti USA riiklikke huve edendama.

  15
 • Norra sõjaväelased

  Norra peaminister Erna Solberg teatas Berliinis toimuval üritusel Global Leader Dialogue vajadusest "suunata kõik jõud Venemaa heidutamisele". Tundub, et Erna Solberg kavatseb oma Baltikumi õekesed Dalia Grybauskaite ja Kersti Kaljulaidi varju jätta.

  11