02:17 23. Mai 2018
Tallinn+ 16°C
Kuula otse
Briti Brexiti-minister David Davis

Davis: EL-i lähenemine kahjustab Briti huvisid

© REUTERS / PETER NICHOLLS
Poliitika
lühendatud link
1210

Briti Brexiti-minister David Davis kritiseeris Euroopa Liitu, et ühendus valmistab ette tegevuskava juhuks, kui Suurbritannia lahkub EL-ist lahkumisleppeta, selgus täna ärilehes Financial Times avaldatud kirjast

TALLINN, 9. jaanuar — Sputnik. Davis kirjutas detsembris Briti peaministrile Theresa Mayle kirja, milles sarjas EL-i meetmete eest, mis rakenduvad juhul, kui Suurbritannia ja EL ei suuda leppida kokku lahkumistingimustes enne Ühendkuningriigi lahkumist blokist 2019. aastal, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Tusk: Brexiti-kõnelused panevad meie ühtsuse proovile >>

Lisaks kritiseeris ta EL-i ameteid ettevõtetele saadetud juhiste eest, milles antakse firmadele ülevaade Brexiti-järgsest maastikust, kuid jäetakse mainimata muudatuste jõustumise üleminekuperioodi võimalikkus.

EL-i lähenemine on "sageli Briti huvisid kahjustav", kirjutas Davis. May pressiesindaja keeldus uudist kommenteerimast.

Davis ütles peaministrile, et kavatseb ärgitada Euroopa Komisjoni muutma oma juhiseid ning hoiatas, et EL-i praegune seisukoht "potentsiaalselt rikub Ühendkuningriigi õigusi liikmesriigina".

Brexit — protsess läks käima >>

Davise sõnul ütlesid tema nõunikud talle, et kui Suurbritannia otsustab komisjoni selle eest kohtusse kaevata, siis seisab ees pikk ja riskantne kohtuprotsess. Brüssel eitas Davise väidet, et Suurbritanniat koheldakse teistest EL-i riikidest teisiti.

"Meie Euroopa Komisjonis oleme üllatunud, et Ühendkuningriik on üllatunud, et valmistume stsenaariumiks, mille Briti valitsus on ise välja käinud," ütles komisjoni pressiesindaja Margaritis Schinas teisipäeval ajakirjanikele.

Šoti peaminister Nicola Sturgeon nimetas Davise kirja "erakordseks".

May ja Juncker ei jõudnud Brexiti tingimustes kokkuleppele >>

"Valitsus, mis on pühendunud EL-ist lahkumisele ja räägib pidevalt leppeta jäämise võimalusest, oigab selle pärast, et EL valmistub kohtlema Ühendkuningriiki mitteliikmena ja leppeta jäämiseks."

"Uskumatu — või kui täpsemalt öelda, aina usutavam sellelt käpardlikult Briti valitsuselt," kirjutas ta Twitteris.

Tagid:
kahjulik, kriitika, tingimused, majandus, poliitika, Brexit, EL, David Davis, Suurbritannia

Peamised teemad

 • London

  "Briti diplomaadid ja poliitikud kavatsevad kasutada eelseisvaid rahvusvahelisi kohtumisi selleks, et mobiliseerida Lääne üldsust ühise strateegia väljatöötamisele võitluseks Venemaa desinformatsiooniga ja Moskvaga suheldes tavapärase diplomaatilise dialoogi muutmiseks."

  32
 • Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit külaliste päev

  Eesti mereväe juhtimise all jaotuvad mitmete tuukrimeeskondade ja ligi 20 sõjalaeva tegevuspiirkonnad 11.-25. mai vältel Tallinna, Hiiumaa, Saaremaa ja Muhu lähistele.

  8
 • Eksperdid peavad tõenäoliseks uute terrorirünnakute toimumist, illustreeriv foto

  Eksperdid peavad tõenäoliseks uute, hästi ettevalmistatud terrorirünnakute toimumist, mis saavad olema hoopis ohvriterohkemad kui ISIS*-e fanaatiliste üksiküritajate omad, rääkis uudisteportaali Sputnik Eesti autor.

  87