20:31 22. Jaanuar 2019
Kuula otse
  • USD1.1354
  • RUB75.4433
Meediaagentuuri Rossia Segodnja ja telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan

Simonjan kommenteeris USA justiitsministeeriumi nõudmisi Sputniku partnerettevõttele

© Sputnik /
Poliitika
lühendatud link
2320

RIA Global LLC peab end 30 päeva jooksul registreerima vastavalt USA 1938. aasta välisagentide seadusele

TALLINN, 10. jaanuar — Sputnik. Meediaagentuuri Rossia Segodnja ja telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan heitis nalja USA justiitsministeeriumi nõudmise üle registreerida Sputniku partner RIA Global LLC välisagendina, edastab RIA Novosti.

"Mul palutakse kommenteerida, aga mul on juba igav seda kommeteerida. Aitäh sellegi eest, et RIA Globali tegevuses pole nähtud rassismi ja ahistamise tunnuseid. Arvan, et ega seegi ole mägede taga," teatas ta.

5. jaanuari kuupäevaga dateeritud dokumendis on öeldud, et RIA Global LLC peab end 30 päeva jooksul registreerima vastavalt USA 1938. aasta välisagentide seadusele (FARA).

Margarita Simonjan tervitas Sputnik Eesti uue pressikeskuse külalisi>>

Pärast registreerimist võib RIA Global sisutootmist ja levitamist omal äranägemisel jätkata, juhul kui iga levikanaliga kaasneb vastav teavitus välismaise agendi staatusest, rõhutab justiitsministeerium.

RIA Global LLC on USA ettevõte, kes toodab uudiseid ja raadioprogramme rahvusvahelisele agentuurile ja raadiojaamale Sputnik.

USA meetmed vene meediakanalite suhtes

Eelnevalt on USA justiitsministeerium kandnud välisagentide nimekirja telekanali RT America ja Sputniku partnerettevõtte Reston Translator, kes kannab FM-sagedustel üle Sputniku saateid USA-s.

Prantsusmaal alustas tööd RT France>>

Lisaks sellele sai hoiatuse võimalikust registreerimisest välisagendina ameeriklaste ettevõte Multicultural Radio Broadcasting, kes edastab Sputniku raadiosaateid АМ-sagedustel.

Venemaal võeti vastumeetmena vastu seadus, mille kohaselt välismaised meediakanalid saab tunnistada välisagentideks, juhul kui neid rahastatakse välismaalt.

Üheksa meediakanalit tunnistati Venemaal välisagentideks>>

Seejärel on Venema justiitsministeerium lülitanud välisagentide nimekirja Ameerika Hääle, Raadio Vaba Euroopa/Raadio Vabadus, telekanali Nastojaštšeje Vremja. Samuti on nimistusse kantud Idel.Rеаlii, Kavkaz.Realii, Krõm.Realii, Raadio Vabaduse tatari ja baškiiri teenistuse (Azatliq Radiosi), Sibir.Realii, Faktograf.

Meedialahingud>>

Tagid:
välisagent, RT, RIA Global, Sputnik, Margarita Simonjan, USA

Peamised teemad