12:02 15. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Poliitika
lühendatud link
5320

Riigikogus ei leidnud täna toetust umbusaldusavaldus majandus- ja kommunikatsiooniminister Kadri Simsonile - umbusaldamise poolt hääletas 44 saadikut, vastu oli 49 saadikut

TALLINN, 10. jaanuar — Sputnik. Reformierakonna, Vabaerakonna ja EKRE fraktsioonide 44 saadikut esitasid täna umbusaldusavalduse nõude majandus-ja taristuminister Kadri Simsonile, sest ta ei lähtu oma otsustes Eesti majanduse, vaid erakondlikust ja perekondlikust huvist ega põhjenda oma valikuid majandusala ministrile kohasel viisil, teatab Riigikogu pressiteenistus.

Opositsioonierakonnad umbusaldavad Kadri Simsonit >>

Avalduse esindajate hinnangul ei valda ta mõjuanalüüse, tasuvusarvutusi ega alternatiivide võrdlust ning ei taju raha päritolu ega huvide konflikte. Umbusaldusavalduses tuuakse esile probleemid, mis on seotud põllumajandustoetuste, transpordivaldkonna ja investeerimiseelistustega.

Umbusaldusavaldust arutati valitsuse soovil tänasel istungil. Minister andis selgitusi umbusaldusavalduses toodud etteheidete kohta ja põhjendas vastuvõetud otsuseid ning vastas saadikute esitatud küsimustele.

Läbirääkimistel sõna võtnud fraktsioonide esindajad tõid välja oma seisukohad umbusaldusavalduse kohta. Arto Aas (RE) põhjendas umbusaldusavalduses esitatud etteheiteid. Tema arvates ei olnud ministri selgitused veenvad ja heitis ministrile ette vastuvõetud otsuste puhul põhjendatuse puudumist.

Opositsioon algatab Simsoni umbusaldamise >>

Artur Talvik (EVA) heitis ette omade toetamist ja omade huvide esile seadmist. Tema arvates on taolisi taunitavaid juhtumeid olnud ministri vastutusalas. Jaanus Karilaid (KE) ütles, et umbusaldusavaldusel pole jõudu taga, mis on põhjendamatult kokku traageldatud. Mart Helme (EKRE) sõnul oli ministri vastustes tunda propagandalaviini. Ta heitis ette maksumaksja rahadega eksperimenteerimist. Helme arvates on valitsuse usalduskrediit läbi saamas.

Simson: umbusaldus, mis põhineb valeväidetel, ei saagi toetust leida

Kadri Simson sõnas läbikukkunud umbusaldusavaldust kommenteerides, et umbusaldus, mis tugineb juba varasemalt ümber lükatud valeväidetele, ei saanudki toetust leida. Simsoni sõnul tehti seda vaid tähelepanu saamise nimel ning selleks, et näidata opositsiooni olemasolu, seisab Keskerakonna kodulehel.

Simson: ootan huviga umbusaldusavalduse teksti >>

„Kui sisuliste teemadega ei suudeta pilti tõusta, siis võetakse ette drastilisemaid samme, nagu näiteks umbusaldus. Mida täpsemalt kokkuvõttes siiski ette heidetakse, on opositsiooni umbusaldustekstist raske aru saada, sest see on tõeline pudru ja kapsad. Ühte potti on pandud kõikmõeldavad väited, millest väga suur enamus ei vasta tõele ning osa tugineb lihtsalt maailmavaatelistel erinevustel. Tundub, et ka opositsioon ei saanud päris lõpuni aru, mida siis ikkagi mulle täpsemalt ette heidetakse," kommenteeris majandus- ja taristuminister Kadri Simson täna riigikogus läbi kukkunud umbusaldusavaldust.

Tagid:
poliitika, umbusaldus, toetus, Vabaerakond, EKRE, Keskerakond, Reformierakond, Riigikogu, Kadri Simson, Eesti, Tallinn

Peamised teemad