04:53 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Poliitika
lühendatud link
30 0 0

Eesti ja Hiina suhted on viimastel aastatel muutunud oluliselt tihedamaks

TALLINN, 11. jaanuar — Sputnik. Riigikogu esimees Eiki Nestor, kes viibib Hiinas visiidil koos Põhja- ja Baltimaade kolleegidega, kohtus Hiina president Xi Jinpingiga.

"Eesti ja Hiina suhted on viimastel aastatel muutunud oluliselt tihedamaks ning kohtumine Hiina presidendiga on samuti märgiks sellest," kinnitas Nestor peale kohtumist.

Euroopa kehtestab seaduse odavate Hiina kaupade vastu>>

Kohtumise käigus arutati üleilmastumisega seotud võimalusi ja probleeme ning vajadust arendada avatud ja jätkusuutlikku globaalset majanduskeskkonda.

Õnnelik Buddha või Naerev Buddha - õnne, helduse, külluse ja rikkuse jumalus ning laste, vaeste ja nõrkade kaitsja
© Sputnik / Артур Александров

"Kaasaegne maailm vajab lisaks suuremale koostööle ka paremat arusaamist erinevate riikide eesmärkidest, sest ainult nii on võimalik üleilmastunud maailmas olla edukas," ütles Riigikogu esimees.

Eesti kahtleb "Siiditee" mõttekuses>>

Soome, Rootsi, Norra, Islandi, Eesti, Läti ja Leedu parlamentide esimeeste kohtumisel Hiina presidendiga jäi kõlama, et maailm vajab kiireid muutusi, mis võtaksid arvesse nii säästva arengu põhimõtteid kui ka keskkonda. Ühiselt leiti, et kliimamuutuse vastu võitlemise võti on laiapõhine koostöö erinevate regioonide vahel, edastab Riigikogu pressiteenistus.

Ratas: Hiina kaubavoog läbi Eesti elavdaks transiiti>>

Kohtumisel tuli jutuks ka Hiina Uue Siiditee initsiatiiv ja selle positiivne mõju meie regiooni ja Hiina vaheliste kaubandussidemete arendamisele.

Kõikide osapoolte hinnangul peeti kohtumise formaati väga heaks.

Riigikogu esimees Eiki Nestor on visiidil Hiinas>>

"Põhja- ja Baltimaade (NB8) formaat on diplomaatilises läbikäimises ennast õigustanud ja Hiinas kõige kõrgemal tasemel toimunud kohtumised kinnitavad seda. Juulis kavatseme samas formaadis kohtuda Islandil," ütles Nestor.

Varasemad samas formaadis visiidid on toimunud Washingtoni, Kiievisse ja Thbilisisse.

Tagid:
Siidi tee, Xi Jinping, Eiki Nestor, Hiina, Eesti

Peamised teemad