20:19 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Poliitika
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
26 0 0

Eesti pidas eesistujana 28 liikmesriiki esindades Euroopa Parlamendiga läbirääkimisi enam kui sajal korral

TALLINN, 15. jaanuar — Sputnik. Peaminister Jüri Ratas siirdub õhtul Prantsusmaale Strasbourgi, et anda teisipäeval, 16. jaanuaril Euroopa Parlamendile ülevaade Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise tulemustest, teatas valitsuse pressiteenistus.

Eesti kinkis Euroopa Komisjonile sanktsiooniveebi>>

"Eesti pidas eesistujana 28 liikmesriiki esindades Euroopa Parlamendiga läbirääkimisi enam kui sajal korral. Neist mitmel juhul kestsid pingelised kõnelused varajaste hommikutundideni ning tipnesid edukalt kokkuleppega, näiteks kalanduses ja kliimaküsimustes. Teemadest olid esil ka ränne, õigusriigi küsimused, sotsiaalteemad ja Euroopa Liidu tulevik, milles ühisosa leidmisega jätkab eesistujana sel poolaastal Bulgaaria," ütles Ratas.

Tallinna Kultuuri katlas toimusid eesistumise raames tähtsamad üritused
© Sputnik / Денис Грабусов

Politico hinded Eesti eesistumisele>>

Peaminister kohtub Strasbourgis ka Euroopa Parlamendi president Antonio Tajaniga, et arutada EP plaane andmete vaba liikumise ja teiste digitaalvaldkonna teemade osas ning aruteludes Euroopa Liidu tuleviku üle.

Eesistumine osutus planeeritust 7miljoni võrra odavamaks>>

Ratas suundub Strasbourgist edasi Saksamaale Hamburgi, kus osaleb õhtusöögil Eestis Saksa kapitalil tegutsevate ettevõtete juhtidega ning ettevõtjatega, kes kaaluvad Eestisse laienemist. Peaminister arutab ettevõtjatega, kuidas edendada Eesti ja Saksamaa majanduskoostööd, toetada investeerimist ning töökohtade loomist Eestisse.

Lisaks kohtub peaminister Hamburgi linnapea Olaf Scholziga. Hamburg on sel aastal kultuuriürituste sarja "Saksa kevad Eestis" partner ning linnapea Scholz tuleb aprilli keskel seda Eestisse avama. Hamburgi linnapead saadab visiidil Eestis ka äridelegatsioon.

Eesti — Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja>>

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
Tagid:
eesistumine, parlament, Strasbourg, Saksamaa, Eesti, EL

Peamised teemad