09:17 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Poliitika
lühendatud link
48 0 0

Miks on Urmas Reinsalu paturegister Jürgen Ligi arvates nii suur, et ta seepärast ministriks ei sobi, küll aga sobis Ligi ise pärast naiste suhtes solvavaid väljaütlemisi rahandusministriks hästi

TALLINN, 21. jaanuar — Sputnik. Reinsalu sõnakasutus polnud kõige õnnestunum, kuid üllatuslikult on ministri suhtes kõige kriitilisemalt väljendunud ise aeg-ajalt vastaste suhtes solvavaid väljendeid pilduv Jürgen ligi, edastab ERR peapiiskop Urmas Viilma sõnu.

IRL-i naised toetavad Reinsalu jätkamist>>

Peapiiskop meenutas, kuidas Ligi mõne aasta eest ETV saates "Foorum" ütles Kadri Simsonile, et ta ei kaagutaks, või kommenteeris Maire Aunaste riigikokku kandideerimist Leninit parafraseerides, et iga köögitüdruk võib riiki valitseda.

Viilma hinnangul olid Ligi laused ebaõnnestunud väljendusviisiga mõtteavaldused, millega teravmeelitsedes on võimalik tähelepanu võita, aga ka oma rivaale paika panna, ning jürgenligilikult ebaõnnestunud sõnakasutusega väljendas end ka Reinsalu.

"Kivirahega on alustanud mitmed poliitikud, kes on ise sageli silma paistnud just šovinistlike, rahvuslikku vaenu õhutavate ning poliitilisi oponente alandavate sõnavõttudega," leiab peaminister Jüri Ratas, edastab portaal Pealinn. "Seetõttu ei tundu mulle antud umbusaldusavalduse ähvardus siiras, vaid järjekordse poliitmängurlusena, kus oma eesmärkide saavutamiseks vahendeid ei valita."

"Justiitsminister Urmas Reinsalu hiljutine ebaõnnestunud arvamuslugu on kurb ja kahetsusväärne, aga ta on selle eest vabandanud, tõdeb Ratas sotsiaalmeedias. "Täpselt nagu Reinsalu soovis oma sõnul rõhutada andestuse olulisust, võiksime ühiskonnana andestada oma eksimust tunnistanud ministrile."

Reformierakond kavandab Reinsalu umbusaldamist>>

Opositsioon on andnud Reinsalule kuni esmaspäevani aega ise tagasi astuta ning lubab pärast seda asuda koguma allkirju umbusaldusavaldusele.

Skandaali põhjustas Reinsalu sõnakasutus, kui ta kaitses kriitika alla langenud NO99 teatri juhti Tiit Ojasood.

Tagid:
Urmas Reinsalu, Urmas Viilma, Jüri Ratas, peapiiskop, peaminister

Peamised teemad