04:48 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Poliitika
lühendatud link
3210

Isamaa ja Res Publica Liit toetas fraktsiooni koosolekul Urmas Reinsalu jätkamist justiitsministri ametis, Reinsalu ise kinnitas, et tema vabandus oli siiras

TALLINN, 22. jaanuar — Sputnik. "Meil ei ole tööalaselt Urmas Reinsalule etteheiteid. Samuti vabandas ta oma sõnakasutuse eest seoses Tiit Ojasoo juhtumiga. Meie arvates oli see vabandus siiras ja piisav," ütles ERR-ile IRL-i riigikogu fraktsiooni aseesimees Priit Sibul.

IRL-i esimees Helir-Valdor Seeder lisas, et erakond kavatseb ära oodata, kas opositsioon üldse jõuab umbusaldusavalduse esitamiseni.

IRL-i naised toetavad Reinsalu jätkamist >>

Urmas Reinsalu ütles ERR-ile, et andis esmaspäeva hommikul fraktsioonikaaslastele ülevaate oma sõnakasutuse kohta, aga ka selle kohta, millised on olnud tema tegevused ministrina lähisuhtevägivalla tõkestamisel.

Peapiiskop astus Reinsalu kaitseks välja
© Sputnik / Вадим Анцупов

Skandaali põhjustas Reinsalu sõnakasutus, kui ta kaitses kriitika alla langenud NO99 teatri juhti Tiit Ojasood.

Hiljem Reinsalu vabandas, et nimetas teater NO99 lavastajat Tiit Ojasood hukka mõistvate inimeste avaldust "kanakarja kambakaks", samuti teiste neid ärritavate avalike väljaütlemiste pärast.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Jürgen Ligi teatas reedel, et kui justiitsminister Urmas Reinsalu esmaspäevaks tagasi ei astu, algatab fraktsioon umbusaldusavalduse.

Reformierakond kavandab Reinsalu umbusaldamist >>

Peapiiskop ja peaminister astusid Reinsalu kaitseks välja, vahendas Sputnik Eesti pühapäeval. Peapiiskop meenutas, kuidas Ligi mõne aasta eest ETV saates "Foorum" ütles Kadri Simsonile, et ta ei kaagutaks, või kommenteeris Maire Aunaste riigikokku kandideerimist Leninit parafraseerides, et iga köögitüdruk võib riiki valitseda.

Viilma hinnangul olid Ligi laused ebaõnnestunud väljendusviisiga mõtteavaldused, millega teravmeelitsedes on võimalik tähelepanu võita, aga ka oma rivaale paika panna, ning jürgenligilikult ebaõnnestunud sõnakasutusega väljendas end ka Reinsalu.

"Kivirahega on alustanud mitmed poliitikud, kes on ise sageli silma paistnud just šovinistlike, rahvuslikku vaenu õhutavate ning poliitilisi oponente alandavate sõnavõttudega," leidis peaminister Jüri Ratas.

Naiste tugikeskus: Reinsalu peab tagasi astuma >>

"Seetõttu ei tundu mulle antud umbusaldusavalduse ähvardus siiras, vaid järjekordse poliitmängurlusena, kus oma eesmärkide saavutamiseks vahendeid ei valita," sõnas Ratas.

Samal teemal

Koalitsioonisaadikud lubavad Reinsalu umbusaldusavaldusega ühineda
Tagid:
vägivald, poliitika, tagasiastumine, umbusaldus, NO99, Justiitsministeerium, Tiit Ojasoo, Urmas Reinsalu, Eesti

Peamised teemad