21:32 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Poliitika
lühendatud link
4830

Pjotr Porošenko lubas oma esinemisel pühadele "mõru kõrvalmaiku" ja viis lubaduse kohe ka täide

TALLINN, 26. jaanuar — Sputnik. Ukrainas on uueks traditsiooniks saamas rahvuslike pühade tähistamine apsakatega presidendi kõnedes, arvab raadio Sputnik kolumnist Olga Bugrova.

Pjotr Porošenko lubas oma esinemisel pühadele "mõru kõrvalmaiku" ja viis lubaduse kohe ka täide, vääratades oma Riigi Ühendamispäevale pühendatud tervituskõne ajal.

Eksimus oli nii suur, et endalgi hakkas halb. "Ukraina okupandi saabas tallab meie maad," ütles president. Öeldust hirmununa parandas Porošenko saapa kiiresti "Vene" omaks. Kuid väljaöeldud sõnu pole võimalik tagasi võtta. Mis öeldud, see öeldud.

Saksamaal küsiti Porošenkolt, kas ta on president või ikkagi oligarh
Пресс-служба президента Украины

Ootamatud sõnad väljuvad Porošenko suust viimase kuu jooksul juba teist korda. Eelmine vääratus jäi lausa parandamata. Siis ütles president järjekordses tervituskõnes: "Mitte keegi ei tunne Ukraina režiimi alatust paremini kui meie – ukrainlased!" Fakt, et ta öeldut kohendada ei püüdnud, on eriti tähelepanuväärne, toimus ju esinemine riigi diplomaatilise teenistuse aastapäeva pidulikul vastuvõtul.

Mida see sõnade sassiajamine tähendada võiks? Võib olla üritab keegi Porošenkole ajupesu teha? Kui president järjekordselt Venemaad sarjata tahab, sosistab ehk sisemine hääl talle: "Ütle "Ukraina," ütle "Ukraina…"

Aga võib olla plaanis ta ka tegelikult rääkida režiimi alatusest – näiteks enesekriitika vormis? Miks ka mitte?

Enesekriitika kuluks talle ära Euroopa Liidu juhtkonnaga suheldes, kus Ukraina riigipeale on kogunenud kenake hulk küsimusi nii reformide kui korruptsiooni teemal.

Saabastes peaks ta aga paremini orienteeruma! Kes kus tammub? Ise tallab hr. Porošenko juba pikemat aega Vene-vastastel klišeedel, sest need on end seni väga hästi ära tasunud. Just nagu filmi "Kaukaasia vang" tegelasele, kelle kingatalla alla oli kleebitud näpatud kupüür: "Kelle king? Kelle king? Minu!"

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
okupant, Petro Porošenko, Ukraina

Peamised teemad