14:02 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Poliitika
lühendatud link
Meedialahingud (290)
2920

Poliitik, Balkani küsimuste spetsialist Joachim Son-Forget osutus esimeseks Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni partei liikmeks, kes söandas Sputnikule intervjuu anda

TALLINN, 2. veebruar — Sputnik. Vestluses korrespondendiga jagas Joachim Son-Forget oma arusaama Kosovo probleemist. Intervjuus portaalile Sputnik France märkis ta irooniaga, et tal oleks tulnud selleks jutuajamiseks partei juhtkonnalt luba küsida. Temast sai esimene erakonna Edasi, Vabariik! liige, kes nõustus portaalile intervjuud andma.

Simonjan vastas Macroni süüdistustele Sputniku ja RT kohta >>

Tema sõnul ei pea olukorda Kosovo põhjaosas tingimata vaatlema läbi Kosovo albaanlaste ja Kosovo serblaste vahelise vastasseisu prisma. "See poleks õige ja võib viia olukorra edasise teravnemiseni," leiab Son-Forget. Kosovo peab tema veendumuse kohaselt jääma mitmekultuuriliseks riigiks.

"Võib-olla on õigusemõistmine liiga pikaldane. Mõned leiavad, et see on heas mõttes erapoolik. Aga kui me oleme võtnud endale demokraatlikud kohustused […], peame jätkama üksteisega kõnelemist, peame osalema samades protsessides ja toimima nii, et rahvusvaheline õigusemõistmine saaks olla oma töös objektiivsem," lausus Joachim Son-Forget.

Meedialahingud >>

Prantsusmaa sõnavabaduse vastu

Oma nõustumist intervjuuga põhjendas poliitik sellega, et tema jaoks on auasi kõnelda kõikide meediaväljaannetega. Sputniku aadressil on Prantsusmaal korduvalt kõlanud alusetuid süüdistusi väidetavalt propagandistlikus tegevuses. Suuremat sorti skandaal oli näiteks seotud president Emmanuel Macroni poolt selle meediakanali süüdistamisega "valeinfo levitamises".

Nagu teatas Vene Föderatsiooni presidendi pressisekretär Dmitri Peskov, ei ole Kreml sellise hinnanguga nõus. Venemaa välisminister Segei Lavrov aga nimetas Macroni süüdistusi juba Barack Obama administratsiooni poolt alustatud venevastase kampaania tagajärjeks. Sputniku juhtkond omakorda on teatanud kavatsusest pöörduda agentuuri vastu suunatud laimavate avalduste asjus advokaatide poole.

Prantsusmaal alustas tööd RT France >>

Möödunud aasta lõpus alustas Pariisi äärelinnas Boulogne-Billancourt'is tööd uus uudiste telekanal RT France. Uus kanal hakkas edastama jutusaateid, intervjuusid, teledebatte ja omatoodetud dokumentaalfilme, vahendas Sputnik Eesti detsembris.

Kanal levib Prantsusmaal, Belgias, Šveitsis, Kanadas ja Magribi riikides (Maroko, Alžeeria, Tuneesia, Liibüa, Mauritaania ja Lääne-Sahara — toim.). RT France kollektiiviga on juba liitunud prantsuse ajakirjanikud ja ühiskonnategelased.

Maailma avalikkus on toetanud RT-d ja Sputnikut Google´i vastu >>

Prantsuskeelse telekanali RT France käivitamine näitab, et Prantsusmaal on arvestatav nõudlus Venemaa kohta käiva teabe järele, teatas senaator Aleksei Puškov intervjuus telekanalile RT.

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
meedialahingud, intervjuu, meedia, sõnavabadus, Sputnik France, Joachim Son-Forget, Emmanuel Macron, Kosovo, Prantsusmaa, Venemaa

Peamised teemad