02:32 23. Mai 2018
Tallinn+ 16°C
Kuula otse
14. veebruar 2018 ÜRO Süüria eriesindaja Staffan de Mistura

Süüria sõjas on käes viimase nelja aasta ohtlikeim hetk

© REUTERS / MICHAELA REHLE
Poliitika
lühendatud link
4820

ÜRO Süüria eriesindaja Staffan de Mistura ütles sõjategevuse hoogustumisele mitmel rindel viidates, et Süüria sõjas on käes viimase nelja aasta "kõige vägivaldsem, murettekitavam ja ohtlikum" hetk

TALLINN, 14. veebruar — Sputnik. De Mistura kordas ÜRO Julgeolekunõukogu istungil peasekretär António Guterrese üleskutset kõigile konflikti- ja huvipooltele sõjategevus "viivitamatult ja tingimusteta de-eskaleerida", edastab portaal Pealinn.

Saadik kutsus eriti Venemaad, Iraani ja Türgit "kasutama oma mõju, et aidata vägivalda vähendada".

Iisraelis usutakse, et sõja eest päästab Venemaa>>

USA suursaadik Nikki Haley ja Vene suursaadik Vassili Nebenzja süüdistasid samal istungil teineteist tee blokeerimises rahule Süürias.

Haley nõudis Venemaalt oma hoobade kasutamist, et survestada Süüria režiimi pühenduma Süürias tegelikule rahule. Nebenzja kutsus Ühendriikide juhitavat koalitsiooni Süüria opositsiooni "provokatsioone" ära hoidma.

Venemaal jäeti hüvasti Süürias hukkunud lenduri Roman Filipoviga>>

Vene saadik nimetas koalitsiooni läinudnädalast rünnakut Süüria valitsusmeelsetele jõududele Deir Ezzori lähedal "provotseerimata rünnakuks". Koalitsioon tegutses enda sõnul kurdide ja araablaste Süüria Demokraatlike Jõudude (SDF) kaitsmiseks, keda Süüria valitsusmeelsed jõud ründasid.

Tagid:
ÜRO, Staffan de Mistura, Venemaa, Süüria

Peamised teemad

 • London

  "Briti diplomaadid ja poliitikud kavatsevad kasutada eelseisvaid rahvusvahelisi kohtumisi selleks, et mobiliseerida Lääne üldsust ühise strateegia väljatöötamisele võitluseks Venemaa desinformatsiooniga ja Moskvaga suheldes tavapärase diplomaatilise dialoogi muutmiseks."

  32
 • Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit külaliste päev

  Eesti mereväe juhtimise all jaotuvad mitmete tuukrimeeskondade ja ligi 20 sõjalaeva tegevuspiirkonnad 11.-25. mai vältel Tallinna, Hiiumaa, Saaremaa ja Muhu lähistele.

  8
 • Eksperdid peavad tõenäoliseks uute terrorirünnakute toimumist, illustreeriv foto

  Eksperdid peavad tõenäoliseks uute, hästi ettevalmistatud terrorirünnakute toimumist, mis saavad olema hoopis ohvriterohkemad kui ISIS*-e fanaatiliste üksiküritajate omad, rääkis uudisteportaali Sputnik Eesti autor.

  87