06:05 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Poliitika
lühendatud link
6420

Eriprokurör Robert Mueller tegi reedel teatavaks vandekohtu süüdistuse 13 Vene kodanikule ja kolmele firmale USA presidendivalimistesse sekkumise eest. Venemaa välisministeerium lükkas Muelleri süüdistused tagasi ja nimetas neid absurdseks.

TALLINN, 17. veebruar — Sputnik. Eriprokuröri info kohaselt juhtis rühma president Vladimir Putini lähedane liitlane Jevgeni Prigožin ja nende valeuudised jõudsid märkimisväärse hulga ameeriklasteni, vahendas ERR.

USA vandekohus esitas Vene kodanikutele süüdistuse valimistesse sekkumises >>

Rühm baseerus peamiselt Peterburis nõndanimetatud trollivabrikus, kuid osa kahtlustatavaid reisis ka Ühendriikidesse.  

Mueller uurib Venemaa sekkumist USA presidendivalimistesse, president Donald Trumpi kampaaniameeskonna võimalikku kokkumängu Vene valitsusega ning seda, kas Trump takistas õigusemõistmist, kui vallandas Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) endise direktori James Comey.

Endine CIA juht rääkis Putini mõjust Trump´ile >>

Trump teatas suve lõpus, et demokraatide teooria tema kokkumängust Venemaaga on USA jaoks alandav. "See on võltslugu, mis on alandav meile kõigile, meie riigile ja põhiseadusele," ütles Trump rahvaga kohtumisel Lääne-Virginias, mis kanti üle USA telekanalites.

Trumpi väimees ja Valge Maja vanemnõunik Jared Kushner ütles, et Trumpi meeskond tegutses valimiskampaania ajal liiga kaootiliselt, et oleks olnud üleüldse võimalik Venemaaga mingit koostööd teha, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

USA uurib, kas raadio Sputnik mõjutas presidendivalimisi >>

Väljaande Foreign Policy allika kohaselt ütles Kushner praktikantidega vesteldes järgmise lause: "Nemad arvavad, et meil oli mingi kokkumäng [Venemaaga], kuid reaalsuses ei suutnud me isegi oma kohalike büroodega kokkumängu teostada".

USA teeb kõik selleks, et kuulutada igasugused sidemed Venemaaga seadusevastasteks, leiab Ameerika Ühendriikide professor, Venemaa küsimuste spetsialist Stephen Cohen.

Trumpi "süüdistati" sidemetes Nõukogude Liiduga >>

John Batchelori jutusaates juhtis ta tähelepanu sellele, et niinimetatud Russiangate´i — Donald Trumpi või tema lähikonna oletatavate Venemaa-sidemete skandaali — raames kiusab eriprokurör Robert Mueller koos oma abilistega inimesi taga hoopiski mitte kuritegelike sidemete eest Venemaaga.

Cohen tuletas meelde, kelle vastu on juba süüdistusi esitatud: Trumpi endiste nõunike Michael Flynni ja George Papadopoulose vastu, Trumpi valimisstaabi endise ülema Paul Manaforti ja tema abi Rick Gatesi vastu.

Flynn tunnistas end valetamises süüdi >>

Mitte ühelgi neist puhkudest ei ole mingit pistmist sellega, mida võiks tõlgendada kui kuritegelikku sobingut Venemaaga, arvates välja Flynniga seotud olukorra, kuid ka temavastaseid süüdistusi peab Cohen „ebaõiglaseks insinuatsiooniks".

Tagid:
sekkumine, presidendivalimised, süüdistus, Jevgeni Prigožin, Robert Mueller, Donald Trump, Vladimir Putin, USA, Venemaa

Peamised teemad