09:56 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB80.4584
Poliitika
lühendatud link
Õppused (114)
13021

Veebruaris teatasid Saksa infoagentuurid, et Saksamaa kavatseb saata NATO õppustele 12 000 sõdurit.

TALLINN, 7. märts — Sputnik. NATO liikmesriigid korraldavad Venemaa piiride lähedal suured õppused, milles osaleb 45 000 sõjaväelast. Sellest teatas USA merejalaväekorpuse kindral Robert Neller, edastab RIA Novosti.

"Sel sügisel – oktoobris — toimuvad taas suured NATO õppused, võimalik, et kõige suuremad õppused dessantlaevade osavõtul, mis olid külma sõja tipul tavalised ja kandsid nime Trident Juncture," teatas Neller Ameerika Ühendriikide esindajatekogu istungil.

Ta täpsustas, et kaasatakse kümneid laevu ja lennukeid. Tema sõnul viiakse õppused läbi Norra rannikul.

NATO peasekretär: maailm on muutunud ohtlikumaks>>

Kindral ei selgitanud, kus täpsemalt harjutus toimub, teatades vaid, et see jääb Venemaa piiri lähedale.

"Olen kindel, et Venemaa esitab selle kohta protestinoote. Kuid ma leian, et see näitab meie poolt teostatava strateegia tõsidust, sest NATO liitlased ootavad meid sinna end kaitsma," lisas Neller.

Veebruaris teatasid Saksa infoagentuurid, et Saksamaa kavatseb saata NATO õppustele 12 000 sõdurit. Ajakiri Focus kirjutas, et manöövrid peavad andma Venemaale "selge sõnumi", et sekkumine NATO riikide tegemistesse toob kaasa "tõsised tagajärjed."

"Suur kaklus"

Detsembris hoiatas Neller, kellele alluvad Norrasse paigutatud Ameerika merejalaväelased, sõjaväelasi selle kohta, et piirkonnas võib alata "suur kaklus." Ta ei välistanud, et alluvad võitakse peagi ümber paigutada, kusjuures USA kohalolek piirkonnas suureneb veelgi.

Diplomaat: Venemaa ja Euroopa suhete rikkumises on süüdi Balti riigid>>

USA armee üksused asuvad Põhjalas käesoleva aasta jaanuarist. Need on Teisest maailmasõjast saati esimesed Norra pinnal asuvad võõrväed. Merejalaväelased harjutavad Skandinaavias rasketes ilmastikutingimustes võitlemist.

USA lennuväebaasid on muutnud "paradiisisaare" kiirgussaastega prügilaks>>

Ukraina sündmuste taustal teatasid NATO maad terve hulga meetmete vastuvõtmisest oma sõjalise võimekuse suurendamiseks Euroopas, sealhulgas kiirreageerimisjõudude tugevdamine, ameeriklaste kohaloleku suurendamine, õppuste ja patrullimise oluline intensiivistamine ning kaitsekulutuste suurendamine.

Venemaa teatas, et tegu on NATO aktiivsuse pretsedenditu suurendamisega tema piiride ääres.

Teema:
Õppused (114)
Tagid:
õppus, NATO, Norra, USA

Peamised teemad