22:34 09. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Poliitika
lühendatud link
21142

Väited Venemaa agressioonist Baltimaade vastu on täiesti alusetud. Sellest teatas NATO sõjanõukogu esimees kindral Peter Pavel, olles visiidil Ameerika Ühendriikides.

TALLINN, 8. märts — Sputnik. Nagu teatab RT, palus üks Ameerika meediakanaleist kindralilt kommentaari Venemaa "agressiooni" kohta Baltimaades.

"Ma kasutaksin väljendit "agressioon" Baltimaade kontekstis väga ettevaatlikult, sest tegelikkuses ei näe me Balti riikide suhtes avalikku agressiooni," vastas ta.

Tema sõnul "kasvab piirkonnas pingelisus", kuid ei ole toimunud "sissetungi riikide territooriumile ega ka õhuruumi rikkumist."

Mikser: Venemaa on oma infosõja rinnet oluliselt laiendanud>>

"Kõik, mis meil on – suurem sõjaline kohalolek, suurenenud õppuste ja kauglennuväe väljalendude arv, intensiivsem luuretegevus — ma ei nimetaks seda agressiooniks," lisas Pavel.

Tšehhi kindral kommenteeris ka väiteid selle kohta, nagu rikkunuks Venemaa sõjaväelennukid Balti riikide õhuruumi. "Suurem osa neist niinimetatud "rikkumistest" olid põhjustatud kas side kadumisest, inimlikest või tehnilistest vigadest. Ütleksin, et 90% kõikidest väidetest võiks tehniliste ja inimlike eksimuste arvele kanda," lisas ta.

NATO korraldab Venemaa piiride lähedal suured õppused>>

Riigidepartemang teatas varem, et Rex Tillerson arutles kohtumisel Leedu, Läti ja Eesti välisministritega "Vene ohu" küsimust.

NATO võttis mullusel Varssavi tippkohtumisel vastu otsuse kohaloleku pretsedenditu suurendamise kohta Ida-Euroopas. Poolasse, Leetu, Lätisse ja Eestisse paigutati rahvusvahelistest jõududest koosnevad pataljonid, et seista vastu Venemaa suurenenud "agressioonile". Lätis paikneb rohkem kui 1000 sõdurit Albaaniast, Itaaliast, Kanadast ja mujalt.

NATO suurendas märgatavalt oma aktiivsust ja õppuste arvu ka Venemaa läänepiiril. Vene Föderatsiooni kaitseministri Sergei Šoigu sõnul on neil õppustel sageli "Venevastane iseloom ja —suunitlus."

Diplomaat: Venemaa ja Euroopa suhete rikkumises on süüdi Balti riigid>>

Moskva on korduvalt kinnitanud, et Venemaa ei kavatse kunagi ühtki NATO riiki rünnata. Välisminister Sergei Lavrovi sõnul on allianss Moskvapoolsete rünnakuplaanide puudumisest hästi teadlik, kuid organisatsioon kasutab lihtsalt juhust, et paigutada rohkem tehnikat ja pataljone Venemaa piiride lähedale.

Tagid:
NATO, Petr Pavel, Balti riigid, USA

Peamised teemad