22:58 18. Detsember 2018
Kuula otse
  • USD1.1377
  • RUB76.1678
Reformarite peasekretärikandidaat on ilmselt Michal

Kaljulaid nimetas järgmise Reformierakonna peasekretäri

© Фото: Reformierakond
Poliitika
lühendatud link
74 0 0

Michal on kindlasti üks russofoobsemaid tegelasi Reformierakonnast, kes ei kõhkleks hetkegi, kui valimisvõidu nimel on vaja õhutada rahvustevahelisi vastuolusid.

TALLINN, 11. märts — Sputnik. Keskerakonna juhatuse liige ja Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid leiab, et tulevaseks Reformierakonna juhiks peetav Kaja Kallas võiks öelda, et on Kristen Michaliga kokku leppinud, et kui Kallas saab esimeheks, saab Michal peasekretäriks, teatab Pealinn.

"Michal on kindlasti üks russofoobsemaid tegelasi Reformierakonnast, kes ei kõhkleks hetkegi, kui valimisvõidu nimel on vaja õhutada rahvustevahelisi vastuolusid, mis lõhestavad ja lõhuvad Eesti ühiskonda. Kuid ilmselt midagi peab Kaja talle vastu andma," teatas Kaljulaid.

Reformierakonna juhiks kandideerib vaid Kaja Kallas>>

Samas meenutas Kaljulaid, et hiljuti toimunud Reformierakonna esimehe valimistel oli Kallas selgelt Hanno Pevkuri toetaja ning Michali vastu.

Kaljulaidi sõnul on ilmne, et lõpuks saab Michal partei peasekretäriks, kuigi hea mõte see pole.

Reformierakonna peasekretär Tõnis Kõiv teatas 9. märtsil partei juhatuse koosolekul, et lahkub ametist ja kuni uue peasekretäri ametisse asumiseni täidab tema kohuseid partei peakontori juhataja Ene Kaups — edastas hiljuti Sputnik Eesti.

Kõiv ütles, et lahkub ametist vastavalt kokkuleppele erakonna praeguse esimehe Hanno Pevkuri ja tulevase esimehe Kaja Kallasega.

Reformierakond vabastas peasekretäri ametist>>

"26. veebruaril selgus, et Kaja Kallas on ainus kandidaat esimehe kohale, mis tähendab, et temast saab igal juhul Reformierakonna esimees," sõnas Kõiv. "Riigikogu valimised on juba vähem kui aasta pärast ning Kaja Kallase soov moodustada selleks oma meeskond, alustades peasekretärist, on täiesti arusaadav."

Tagid:
Reformierakond, Raimond Kaljulaid, Kristen Michal, Kaja Kallas, Eesti

Peamised teemad