07:51 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Poliitika
lühendatud link
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)
4411

Ukraina natsionalistid "Svobodast", "Paremsektorist" ja "Rahvuskorpusest" ähvardasid 18. märtsil Venemaa diplomaatilised esindused blokeerida, et inimesed presidendivalimistel osaleda ei saaks. Kiiev aga ähvardab sanktsioonidega.

TALLINN, 11. märts — Sputnik. Sellest räägitakse ühenduse "Svoboda" pressiteenistuse poolt levitatavas avalduses, edastas RIA Novosti.

Natsionalistid nimetasid valimiste korraldamise "Krimmi annekteerimise neljandal aastapäeval" lubamatuks. Nad lubasid diplomaatilisi esindusi blokeerida ja jaoskondadesse tulnud inimestele "häbikoridori" moodustada.

Presidendivalimised toimuvad 18. märtsil. Veebruari algul teavitas Venemaa saatkond Ukraina välisministeeriumile oma kavatsusest avada hääletuspunktid Kiievis, Odessas, Harkovis ja Lvovis. Diplomaadid palusid tagada valijate turvalisus.

Keskvalimiskomitee juhataja Ella Pamfilova teatas omakorda, et valimisvõimalused Ukrainas on haletsusväärsed ja seda mitte Venemaa süül.

OSCE lubas omalt poolt Ukrainas hääletavate venelaste turvalisuse tagamisel abiks olla.

Kiiev ähvardab sanktsioonidega

Mõni aeg tagasi ähvardas Kiiev presidendivalimiste korraldajaid Krimmis omapoolsete sanktsioonidega. Sellest teatas Viienda kanali telesaates Ukraina välisministri asetäitja Jelena Zerkal.

Tema sõnul rikub Moskva Krimmis presidendivalimisi korraldades Suurt lepingut (Sõpruse, koostöö- ja partnerluse leping Ukraina ja Vene Föderatsiooni vahel).

Ta märkis, et piirangud puudutavad neid poolsaare esindajaid, kes valimiste läbiviimisele kaasa aitavad.

Näitena tõi asevälisminister Ukraina valitsuse käitumist 2016. a. toimunud Riigiduuma valimistel. Ta meenutas, et tollal kasutati "koostööd Leeduga, kes kõik organiseerimisel abiks olnud inimesed sanktsioonide nimekirja kandis."

Lisaks ähvardas Zerkal tõsiste tagajärgedega neid ukrainlasi, kes on endiselt ka Ukraina passi säilitanud, kuid valimisjaoskondadesse lähevad.

Valimised viiakse läbi 18. märtsil. Krimmis ja Sevastoopolis toimuvad nad Venemaaga taasühinemise järel esmakordselt.

Ukraina välisministeerium saatis Moskvale protestinoodi, prokuratuur aga hoiatas kriminaalkaristusega neid ukrainlasi, kes valimisprotsessi läbiviimises osalevad.

Teema:
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)
Tagid:
valimised, Svoboda, Paremsektor, Ella Pamfilova, Ukraina, Krimm, Venemaa

Peamised teemad