06:38 26. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1777
 • RUB77.3603
Leedu, Läti ja Poola allkirjastasid avalduse Nord Stream 2 vastu

Leedu, Läti ja Poola allkirjastasid avalduse Nord Stream 2 vastu

© Sputnik / Сергей Гунеев
Poliitika
lühendatud link
Nord Stream 2 (49)
2910

Läänemere põhja kavandatud gaasijuhe Nord Stream 2 on Venemaa riikliku poliitika vahend, mis suurendab Euroopa sõltuvust Venemaast, ütlesid Leedu, Läti ja Poola parlamendi spiikrid ühisavalduses.

TALLINN, 12. märts — Sputnik. "Kuigi ametlikult esitletakse Nord Stream 2 kaubandusliku projektina, siis faktiliselt on see Venemaa riikliku poliitika vahend. Nord Stream 2 keskmes pole gaasiallikate mitmekesistamine, vaid pigem Euroopa Liidu, eriti Kesk- ja Ida-Euroopa riikide energiasõltuvuse suurendamine Venemaast ning sellest lähtuvalt ka nende haavatavuse säilitamine," ütlesid spiikrid ühiskirjas Euroopa parlamentide juhtidele,vahendab Pealinn.

Brüsseli juristid võitlevad Nord Stream 2 ümber >>

Kirjale panid allkirja Leedu spiiker Viktoras Pranckietis, Läti spiiker Ināra Mūrniece ja Poola spiiker Marek Kuchciński.

Eesti parlamendi spiiker Eiki Nestor avaldusele allkirja ei pannud, sest tahtis selle sisu uurimiseks lisaaega.

Ukraina ülemraada spiiker Andri Parubi toetas avalduse saatmist ning lubas selle allkirjastada.

Avalduses öeldakse, et energiajulgeolek on oluline osa ühtsest ja jõukast Euroopast, kus edu aluse loovad konkurents ja vabaturu põhimõtted. Seetõttu tuleb investeerida energiataristusse, eriti võrkudevahelistesse ühendustesse ja sellistesse uutesse gaasijuhtmetesse, mis lubab mitmekesistada maagaasiallikaid, lisatakse kirjas.

"Nord Stream 2 tuleks vaadata Venemaa info- ja kübervaenulikkuse ning sõjalise agressiooni laiemas kontekstis," öeldakse dokumendis.

Vihkamisest armastuseni: Balti riigid tegid pika sammu "Nord Stream-2" poole >>

Venemaa on Nord Stream 2 tulevikus kindel — 2018. aastal võivad Gazpromi investeeringud gaasijuhtme ehitusse kasvada 11,8% võrra, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti jaanuaris.

Alanud aastal plaanib Gazprom panustada Nord Stream 2 ehitusse 114,5 miljardit rubla, samas kui 2017. aastal investeeriti 102,4 miljardit.

Teema:
Nord Stream 2 (49)
Tagid:
poliitika, vastuseis, avaldus, gaas, majandus, Nord Stream 2, Poola, Leedu, Läti

Peamised teemad

 • S-300 Favorit

  Kaitseminister Sergei Šoigu tegi 24. septembril teatavaks Süürias asuvate Vene sõjaväelaste turvalisuse parandamiseks mõeldud meetmed, mida rakendati vastuseks Il-20 ja tema meeskonna hävitamisele, mille süüdlaseks on Iisrael.

  36
 • Illustreeriv foto

  Üksteist Euroopa Liidu, peamiselt Ida-Euroopa riiki ei ole samasooliste abielusid veel seadustanud. Sel sügisel, hoolimata Brüsseli survest, kavatseb Rumeenia kirjutada geiabielude keelu põhiseadusesse.

  23
 • Põtradel on jooksuaeg sügisel

  Põtradel ja punahirvedel on jooksuaeg sügisel, seetõttu võivad nad sõiduteele sattuda tavapärasest sagedamini. Liiklejatel tasub sellega arvestada ja jälgida oma sõidukiirust.

  12