04:12 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Poliitika
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
8521

Suurbritannia ja USA süüdistuste taga Venemaa vastu GRU endise polkovniku Sergei Skripali tapmisasjas seisavad katsed destabiliseerida enne presidendivalimisi olukorda Venemaal, teatati Venemaa Föderatsiooninõukogust.

TALLINN, 13. märts — Sputnik. Suurbritannia peaminister Theresa May on võtnud väita, et GRU endine polkovnik Sergei Skripal ja tema tütar Julia mürgitati Novitšok-klassi närvigaasiga, mis on välja töötatud Venemaal. Tema meelest soritati see kas Venemaa valitsuse tellimusel või Venemaa poolt aine üle kontrolli kaotamise tulemusena, vahednas RIA Novosti.

Venemaa  Föderatsiooninõukogu nimetas Suurbritannia peaministri etteastet "tsirkuseetenduseks".

"Tegemist on katsetega presidendivalimiste eel olukorda Venemaal Suurbritannia ja eriti USA poolt, kes ei ole huvitatud suhete parandamisest Venemaaga, destabiliseerida," lausus Föderatsiooninõukogu riigikaitse- ja julgeolekukomitee esimene aseesimes Jevgeni Serebrennikov.

May: endine spioon mürgitati Venemaal toodetud närvigaasiga >>

Tema sõnul tugevneb vastavalt Venemaa presidendivalimiste lähenemisele "agressivsus, rünnakud ja surve Venemaa valitsusele" lääne "partnerite" poolt.

Skripal ja tema tütar leiti 4. märtsil Salisburys teadvuseta olekus. Suurbritannia valitsuse andmetel olid nad mürgitatud Venemaal toodetud närvigaasiga. Koos nendega sai kannatada üks politseinik.

Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania >>

Skripal sai Suurbritannias poliitilise varjupaiga peale Venemaa ja USA vahel 2010. aastal toimunud luurajate vahetust, kui Venemaale anti üle kümme nimest, kaasa arvatud Anna Chapman.

Föderatsiooninõukogu tuletas Theresa Mayle meelde, et Venemaa hävitas kõik gaasi "Novitšok" tagavarad.

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)
Tagid:
topeltagent, närvigaas, mürgistus, spioon, Vene föderatsiooninõukogu, Jevgeni Serebrennikov, Theresa May, Suurbritannia, Venemaa

Peamised teemad