06:35 26. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1777
 • RUB77.3603
Ameerika kongresmenid ei suutnud leida mingit tõestusmaterjali selle kohta, et Venemaa oleks presidendivalimistesse sekkunud

Must kass pimedas toas - USA ei suuda kuidagi "Kremli jälgi leida"

© Fotolia / Vichie81
Poliitika
lühendatud link
6321

Ameerika kongresmenid otsisid väga põhjalikult, kuid ei suutnud leida mingit tõestusmaterjali selle kohta, et Venemaa oleks presidendivalimistesse sekkunud. Võiks arvata, et tegu on õnneliku lõpuga – kaugeltki mitte.

Maria Baljabina, raadio Sputnik

Sekkusid, sekkusid, aga kasu ei midagi – ei "oma" presidenti, ei mingit poliitilist kasu, isegi mitte mingeid jälgi kõigist väidetud manipulatsioonidest. Tundub, et just niimoodi peabki üks õige "Vene sekkumine" USA kongressi uurimiskomitee arvates välja nägema. Uurimine lõpetati Donald Trumpi ja Moskva vahelise vandenõu kohta jälgi leidmata.

VF Keskvalimiskomisjon
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Öeldakse, et võib-olla Venemaa üritaski mingit segadust tekitada, kuid Trump ise küll mitte. Aga Hillary Clinton oli Briti eriteenistuse endise töötaja Christopher Steele´i koostatud "Trumpi toimiku" ilmumisega seotud küll.

Nagu arvata võiski, esitas tehtud töö kohta aruande vabariiklastest koosnev enamus. Demokraatidest vähemusel jääb üle kirjapandu läbi lugeda ja võimaluse korral parandusi sisse viia. Vähemus on juba rahulolematust väljendanud – demokraatide arvates seadsid nende poliitilised vastased presidendi kaitsmise riigi huvidest kõrgemale. Lõppsõna jääb mõistagi neile, keda on rohkem.

Eurooplased leiavad, et valimisi teistes riikides mõjutab hoopis USA, mitte Venemaa>>

Kokkuvõtteni on üsnagi pikk maa. Saadikute läbiviidud uurimine ei ole sugugi ainuke. USA-s piisab vaid võimaluse andmisest millegi Venemaa vastu suunatu uurimiseks ja soovijaid leidub alati.

Isegi kongressis endas jätkub tõendusmaterjalide otsimine – sellega on hõivatud senati luurekomitee. Uurimisega tegeleb ka sõltumatu eriuurija Robert Mueller, kes ajakirjanduse väiteil igatseb Trumpi üle kuulata. Kuni president on kättesaamatu, veedab prokurör aega huvitavaid nimekirju koostades. Näiteks süüdistas Mueller 13 Venemaa kodanikku ja kolme juriidilist isikut katsetes sekkuda USA valimistesse.

Süüdlased on juba ammu kindlaks määratud – veel enne kui süüdistused kõlasid. Jäänud on vaid tähtsusetu osa – leida tõendusmaterjal. Miskipärast see aga ei õnnestu. Võib-olla on põhjust lihtne ja neid lihtsalt pole.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
presidendivalimised, kongress, Donald Trump, Trump, Venemaa, USA

Peamised teemad

 • S-300 Favorit

  Kaitseminister Sergei Šoigu tegi 24. septembril teatavaks Süürias asuvate Vene sõjaväelaste turvalisuse parandamiseks mõeldud meetmed, mida rakendati vastuseks Il-20 ja tema meeskonna hävitamisele, mille süüdlaseks on Iisrael.

  36
 • Illustreeriv foto

  Üksteist Euroopa Liidu, peamiselt Ida-Euroopa riiki ei ole samasooliste abielusid veel seadustanud. Sel sügisel, hoolimata Brüsseli survest, kavatseb Rumeenia kirjutada geiabielude keelu põhiseadusesse.

  23
 • Põtradel on jooksuaeg sügisel

  Põtradel ja punahirvedel on jooksuaeg sügisel, seetõttu võivad nad sõiduteele sattuda tavapärasest sagedamini. Liiklejatel tasub sellega arvestada ja jälgida oma sõidukiirust.

  12