12:03 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB80.4584
Poliitika
lühendatud link
8021

Ameerika kongresmenid otsisid väga põhjalikult, kuid ei suutnud leida mingit tõestusmaterjali selle kohta, et Venemaa oleks presidendivalimistesse sekkunud. Võiks arvata, et tegu on õnneliku lõpuga – kaugeltki mitte.

Maria Baljabina, raadio Sputnik

Sekkusid, sekkusid, aga kasu ei midagi – ei "oma" presidenti, ei mingit poliitilist kasu, isegi mitte mingeid jälgi kõigist väidetud manipulatsioonidest. Tundub, et just niimoodi peabki üks õige "Vene sekkumine" USA kongressi uurimiskomitee arvates välja nägema. Uurimine lõpetati Donald Trumpi ja Moskva vahelise vandenõu kohta jälgi leidmata.

VF Keskvalimiskomisjon
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Öeldakse, et võib-olla Venemaa üritaski mingit segadust tekitada, kuid Trump ise küll mitte. Aga Hillary Clinton oli Briti eriteenistuse endise töötaja Christopher Steele´i koostatud "Trumpi toimiku" ilmumisega seotud küll.

Nagu arvata võiski, esitas tehtud töö kohta aruande vabariiklastest koosnev enamus. Demokraatidest vähemusel jääb üle kirjapandu läbi lugeda ja võimaluse korral parandusi sisse viia. Vähemus on juba rahulolematust väljendanud – demokraatide arvates seadsid nende poliitilised vastased presidendi kaitsmise riigi huvidest kõrgemale. Lõppsõna jääb mõistagi neile, keda on rohkem.

Eurooplased leiavad, et valimisi teistes riikides mõjutab hoopis USA, mitte Venemaa>>

Kokkuvõtteni on üsnagi pikk maa. Saadikute läbiviidud uurimine ei ole sugugi ainuke. USA-s piisab vaid võimaluse andmisest millegi Venemaa vastu suunatu uurimiseks ja soovijaid leidub alati.

Isegi kongressis endas jätkub tõendusmaterjalide otsimine – sellega on hõivatud senati luurekomitee. Uurimisega tegeleb ka sõltumatu eriuurija Robert Mueller, kes ajakirjanduse väiteil igatseb Trumpi üle kuulata. Kuni president on kättesaamatu, veedab prokurör aega huvitavaid nimekirju koostades. Näiteks süüdistas Mueller 13 Venemaa kodanikku ja kolme juriidilist isikut katsetes sekkuda USA valimistesse.

Süüdlased on juba ammu kindlaks määratud – veel enne kui süüdistused kõlasid. Jäänud on vaid tähtsusetu osa – leida tõendusmaterjal. Miskipärast see aga ei õnnestu. Võib-olla on põhjust lihtne ja neid lihtsalt pole.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
presidendivalimised, kongress, Donald Trump, Trump, Venemaa, USA

Peamised teemad