11:58 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Poliitika
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
8032

Venemaa alalist esindajat ÜRO-s Vassili Nebenziat üllatas fakt, et tema Ameerika kolleegi näol on ühtlasi tegu "kogenud keemikuga". Nebenzia tunnustas Nikki Haley laialdasi teadmisi Salisbury intsidenti arutanud Julgeolekunõukogu istungil.

TALLINN, 15. märts — Sputnik. Venemaa alalist esindajat ÜRO-s Vassili Nebenziat üllatas fakt, et tema Ameerika kolleegi näol on ühtlasi tegu "kogenud keemikuga". Nebenzia tunnustas Nikki Haley laialdasi teadmisi Salisbury intsidenti arutanud Julgeolekunõukogu istungil.

Kolmapäeval toimus Ühendkuningriigi initsiatiivil kokku kutsutud ÜRO Julgeolekunõukogu erakorraline istung. Kohtumise käigus teatas Haley, et Ameerika Ühendriigid on Suurbritanniaga "Salisbury keemiarünnaku küsimuses" solidaarsed ja et keemiarelva kasutamises on süüdi Venemaa.

© Россия 1
Maria Zahharova: mitte keegi ei saa esitada Venemaale ultimaatumeid.

Nebenzia aga tsiteeris kohtumisel professionaalsete keemikute arvamust, mille kohaselt võib ka Inglismaal endal olla oskusteave, et valmistada närvisüsteemi halvavat gaasi "Novitšok", mida väidetavalt Kindralstaabi luure peavalitsuse endise töötaja Sergei Skripali mürgitamiseks kasutati.

"Inglanna õiendab häda">>

"Me elame erilisel ajal. Meie silme all toimuvad hämmastavad sündmused. Süütuse presumptsioon asendatakse süülisuse presumptsiooniga, kusjuures seda kriminaalõiguse põhimõtet laiendatakse ka rahvusvahelistele suhetele. Täna teatas kogenud keemikust ja keemiarelvade eksperdist suursaadik Haley Venemaa kuritegudest, Me teame juba ammu, et teile pole süüdlaste tuvastamiseks mingi uurimisprotsessi kasutamine vajalik," kommenteeris kohtumisel Nebenzia.

Suurbritannia ja USA süüdistused ei leidnud ÜRO Julgeolekunõukogus toetust>>

Saadik juhtis tähelepanu ka faktile, et peaminister Theresa May kiri, milles informeeritakse ÜRO peasekretäri Salisbury intsidendist, kasutatakse väljendit: "Ühendkuningriigi valitsus "peab tõenäoliseks", et vastutus toimunu eest lasub Vene Föderatsioonil." "Isegi selles olete te oma truu liitlase ületanud," ütles Nebenzia Haley poole pöördudes.

Miks Skripal Suurbritannias mürgitati?>>

"Kui nõukogudeaegse prokuröri Võšinski jaoks oli ülimaks tõenduseks süüdistatava ülestunnistus, siis nüüdseks, nagu välisminister Lavrov tabavalt märkis, on ülimaks tõendusmaterjaliks saanud kahtlustus ise. Enam pole vaja Julgeolekunõukogule valge tundmatu ainega täidetud kateklaase näidata – piisab kui saata kiri, milles sisalduvad suveräänsele riigile esitatud jõhkrad süüdistused. Sedasama näeme ka Süürias — nüüd tahetakse konventsiooni rikkujate hulka lisada ka Venemaad," toonitas pressiesindaja.

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)
Tagid:
ÜRO, Nikki Haley, Sergei Skripal, USA

Peamised teemad