15:55 17. Oktoober 2019
Kuula otse
 • USD1.1025
 • RUB70.8212
Putin võitis valimised rekordtulemusega, illustreeriv foto

Putin võitis valimised rekordtulemusega

© Sputnik / Вадим Анцупов
Poliitika
lühendatud link
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)
7810

Venemaal leidsid pühapäeval aset presidendivalimised, mis annavad praegusele riigipeale Vladimir Putinile neljanda ametiaja.

TALLINN, 19. märts — Sputnik. Venemaa keskvalimiskomisjon teatas esmaspäeval, et Vene presidendivalimised võitis Putin, keda toetas 76,67 protsenti valijatest.

Sekordsetel valimistel saavutas Putin oma parima tulemuse. Sellest teatasid valimisametnikud, kui loetud oli 99,8 protsenti häältest.

Venemaa kodanikud väljendasid presidendi valimistel armastust oma isamaa vastu >>

Komisjoni teatel teisel kohal kommunistide kandidaat Pavel Grudinin 11,82 ja kolmandal liberaaldemokraatide juht Vladimir Žirinovski 5,68 protsendiga häältest.

Mitteparlamendiparteide kandidaatidest oli edukaim Ksenia Sobtšak (Kodanikualgatus), keda toetas 1,66 protsenti hääletanuist.

Venemaal leidsid pühapäeval, 18. märtsil aset presidendivalimised, mis annavad praegusele riigipeale neljanda ametiaja.

Vladimir Putin tänas oma kõnes Krimmi Venemaaga taasühendamise päeva auks korraldatud kontserdil kõiki, kes tema kandidatuuri valimistel toetasid.

Esmakordselt valiti Vladimir Putin presidendiks 2000. aasta märtsis ja 2004. aastal valiti ta sellele ametikohale tagasi. 2008. kuni 2012. aastani oli ta Venemaa peaminister ja 2012. aastal valiti taas riigipeaks.

Teema:
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)
Tagid:
võit, valijad, toetus, presidendivalimised, Vladimir Putin, Venemaa

Peamised teemad

 • Venemaa raketikompleks Iskander õppustel

  NATO Parlamentaarse Assamblee istungil Londonis osalenud Eesti saadikud esitasid küsimuse, kuidas tagatakse Euroopa julgeolek, kui Washington lahkus kehtimast keskmaa tuumaleppest.

  12
 • Luudadega naised soolise ebavõrdsuse vastasel meeleavaldusel Quitos, Ecuadoris.

  Euroopa Soolise Võrdsuse Instituudi aruandes märgitakse Eesti kiiret tõusu soolise võrdõiguslikkuse saavutamisel. Samal ajal on Eesti mahajäämus naaberriigist Soomest endiselt suur.

  10
 • Barcelonas puhkesid uue hooga tänavarahutused

  Kataloonia pealinnas Barcelonas ei lakka iseseisvuse pooldajate protestid. Püstitati barrikaade, süüdati autosid, registreeriti arvukalt kokkupõrkeid politseiga.

  9