16:53 08. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Poliitika
lühendatud link
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)
193118

Varem oli ta lihtsalt meie president ja teda oli võimalik välja vahetada. Nüüd aga on ta meie juht ja teda välja vahetada me ei lase. Ja teie olete seda oma kätega teinud, kirjutab RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan.

Margarita Simonjan, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja, RIA Novosti

Lääs ei pea hetkel tundma hirmu mitte Vladimir Putini poolt kogutud 77 protsendi pärast. Hoopis õudsem peaks olema fakt, et Venemaal lõppenud valimistel toetas isamaalis-konservatiivseid, kommunistlikke ja rahvuslikke ideid tervelt 95 protsenti elanikkonnast ning liberaalsetele kandidaatidele jagus pooldajaid vaid kaduvväikese viie protsendi jagu.

Suursaadik: sanktsioonide tingimustes on Putini toetamine iseenesestmõistetav >>

Ja süüdi olete selles teie, my western friends. Just teie lülitasite meil sisse režiimi "venelased ei alistu".

Ma rääkisin teile ammugi: leidke juba mõistlikud nõuandjad Venemaa küsimustes. Kihutage need parasiidid minema. Oma lühinägelike sanktsioonidega, meie sportlaste (kaasa arvatud invaliidide) südametu alandamisega, oma "skripalide" ja demonstratiivse sülitamisega liberaalsetele põhiväärtustele nagu seda on süütuse presumptsioon (kusjuures see käib teil käsikäes ultraliberaalsete ideede vägisi juurutamisega teie oma riikides), oma epileptiliste massihüsteeriatega, mis tekitab terves inimeses vaid kergendusohke, et tema elab siiski Venemaal, aga mitte Hollywoodis, oma valimistejärgse korralagedusega, mida on USA-s, mida on Saksamaal, mida on Brexiti aladel; oma mürgitamisega RT suhtes kellele te ei suuda andestada, et ta on kasutanud teie sõnavabadust ja näidanud kogu maailmale, et seda kasutada, nagu selgub, ei tohi, et see vabadus ei ole mõeldud mitte kasu, vaid ilu tarvis, nagu mingi kristallist põrandahari – eemalt-kaugelt särab ja hiilgab, aga teie tallide rookimiseks see ilmselgelt ei kõlba – kogu selle ebaõigluse ja jõhkruse, inkvisiitorliku silmakirjalikkuse ja valetamistega olete te sundinud meid teist enam mitte lugu pidama. Teist ja teie niinimetatud väärtustest.

Me ei taha enam elada nagu teie. Viiskümmend aastat tahtsime me – salamisi ja selgelt – elada nii, nagu teie, aga enam ei taha.

Me ei austa teid enam. Ega kedagi, keda teie meie juures toetate. Ega sama sooojaga ka neid, kes meie juures toetab teid. Sellest need tühised viis protsenti.

Ja süüdi olete selles teie ise. Lääne poliitikud ja analüütikus, leheneegrid ja luurajad.

Meie rahvas suudab ühtekokku paljugi andestada. Aga me ei andesta ülbust. Nagu, muide, ka mis tahes teine normaalne rahvas.

Ainus seni veel teie hulgas alles jäänud impeerium vääriks pälvima oma liitlaste – endiste impeeriumide ajaloo. Ja selle, kuidas nood oma impeeriumid allavoolu lasid. Eranditult tänu oma ülbusele.

White man's burden, my ass.

Valijad andsid Putinile piiramatud volitused >>

Aga ainus teil alles jäänud impeerium ajalugu ei austa, annab ta sealsamas käest ja lõpeb see nii, nagu säärastel juhtudel alati lõpeb.

Senini aga olete põiminud meid teie oma vaenlase ümber. Niipea kui ta vaid vaenlaseks kuulutati, nii otsekohe meid ka põimiti.

Varem oli ta lihtsalt meie president ja teda oli võimalik välja vahetada. Nüüd aga on ta meie juht ja teda välja vahetada me ei lase. Ja teie olete seda oma kätega teinud.

Putin võitis valimised rekordtulemusega >>

Just teie vastandasite meil patriotismi liberalismile. Olgugi et üldiselt ei pruugi need olla teineteist välistavad mõisted. Just teie tegite nii, et selles võltsdilemmas valisime meie patriotismi.

Aga paljud meist on ju tegelikult liberaalid. Näiteks mina.

Kaege nüüd, mis seal´s enam. Seda on nüüd kauaks.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)
Tagid:
lugupidamine, poliitika, sanktsioonid, presidendivalimised, Rossija 24, RT, Sergei Skripal, Margarita Simonjan, Vladimir Putin, Lääs, Venemaa

Peamised teemad