14:35 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Poliitika
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
9711

Venemaa ja Suurbritannia suhted halvenesid pärast endise GRU ohvitseri Sergei Skripali ja tema tütre Julia mürgitamist Salisburys

TALLINN, 22. märts — Sputnik. Kreml peab Venemaa ja natsi-Saksmaa kõrvutamist "solvavaks ja lubamatuks", teatas presidendi pressisekretär Dmitri Peskov.

"Täiesti jälestusväärne avaldus, see ei kõlba ühegi riigi välisministrile," rõhutas Peskov.

Eile väitis Leiboristliku Partei saadik Ian Austin parlamendi väliskomisjoni istungil: "Putin kavatseb kasutada neid (jalgpalli maailmameistrivõistlusi – toim.) nii, nagu Hitler kasutas 1936. aasta olümpiamänge. PR-käiguna," täpsustas ta. Johnson oli oma kolleegiga päri.

Moskvast rõhutati, et niisugused paralleelid on ühe Euroopa riigi välissuhete juhile ebaväärikad. Välisministeeriumist meenutati, et Venemaa "on ohverdanud miljoneid elusid võitluses natsismiga."

London kutsub EL-i ühinema Vene ohu vastu>>

"Kui Skripali mürgitamisega ei ole mingisugust selgust Suurbritannia keeldumise tõttu teavet esitada, siis Boris Johnsoniga on lood teisiti: on selge, et tema on mürgitatud vihkamise ja tigedusega, ebaprofessionaalsuse ja seeläbi nahaalsusega," teatas välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova.

"Skripali juhtum"

Venemaa ja Suurbritannia suhted halvenesid pärast endise GRU ohvitseri Sergei Skripali ja tema tütre Julia mürgitamist Salisburys. Suurbritannia valitsuse andmetel mürgitati nad närvigaasiga, mis olevat toodetud Venemaal.

London kinnitab, et mürgitamisega on seotud Moskva, kuid selle versiooni tõendusi ei ole seniajani esitatud. Suurbritannia teatas tervest reast piirangumeetmetest Venemaa vastu, sealhulgas 23 diplomaadi väljasaatmisest ja kahepoolsete kõrgetasemeliste suhete külmutamisest.

Suurbritannia karistab Venemaad — miks on maailm hämmingus>>

Vastuseks kuulutas Venemaa välisministeerium persona non grata´ks 23 Suurbritannia saatkonna töötajat. Moskvas nimetati Salisbury sündmusi terroriaktiks Venemaa kodanike vastu ja rõhutati, et London ei soovi "selle juhtumi uurimisel tegelikult koostööd teha".

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)
Tagid:
Kreml, Sergei Skripal, Boris Johnson, Ühendkuningriik

Peamised teemad