09:36 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Poliitika
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
3502

NATO Parlamentaarse Assamblee (NATO PA) alaline komitee võttis laupäeval, 24. märtsil Vilniuses toimunud istungil ühehäälselt vastu avalduse, milles mõisteti hukka 4. märtsil Suurbritannias Salisbury’s Venemaa mahitusel toimunud närvigaasi rünnak.

TALLINN, 25. märts — Sputnik. NATO PA alaline komitee väljendab avalduses oma solidaarsust Suurbritanniaga ja mõistab hukka tülgastava ja põhjuseta rünnaku, mis on ühtlasi esimene ründav närvigaasi kasutamine NATO alliansi territooriumil, tähistades selget rahvusvaheliste normide ja seaduste rikkumist, teatas Riigikogu pressiteenistus.

Suursaadik Petrov: Skripali juhtumis süüdistatakse Venemaad tõenditeta>>

Eesti delegatsiooni juhi Marko Mihkelsoni sõnul on väga oluline, et avalduses öeldakse selgelt välja, et rünnakuga on seotud Venemaa.

Samuti peab Mihkelson oluliseks, et avaldus kutsub Venemaad üles täielikult koostööd tegema antud juhtumit uuriva Keemiarelvade Keelustamise Organisatsiooniga (OPCW).

Suursaadik Petrov: Skripali juhtumis süüdistatakse Venemaad tõenditeta>>

"Venemaa agressiivne läänevastane käitumine, mis väljendub sisuliselt Külma sõja jätkamises, on täiesti vastuvõetamatu. Lääneriigid peaksid seda arvestades laiendama ühist survepoliitikat, mis laieneks eeskätt Venemaa strateegiliste majandushuvide piiramiseni. Pelgalt luurevõrgustiku häirimisest ja Magnitski nimekirja rakendamisest ei piisa Venemaa survestamiseks lõpetama Külm sõda Lääne vastu," ütles Mihkelson.

"Inglanna õiendab häda">>

NATO PA alaline komitee on assamblee juhtorgan, mis koosneb 29 NATO liikmesriigi delegatsioonide juhtidest, assamblee presidendist ja asepresidentidest, peasekretärist ning laekurist.

"Skripali juhtum"

Venemaa ja Suurbritannia suhted halvenesid pärast endise GRU ohvitseri Sergei Skripali ja tema tütre Julia mürgitamist Salisburys. Suurbritannia valitsuse andmetel mürgitati nad närvigaasiga, mis olevat toodetud Venemaal.

London kinnitab, et mürgitamisega on seotud Moskva, kuid selle versiooni tõendusi ei ole seniajani esitatud. Suurbritannia teatas tervest reast piirangumeetmetest Venemaa vastu, sealhulgas 23 diplomaadi väljasaatmisest ja kahepoolsete kõrgetasemeliste suhete külmutamisest.

Vastuseks kuulutas Venemaa välisministeerium persona non grata´ks 23 Suurbritannia saatkonna töötajat. Moskvas nimetati Salisbury sündmusi terroriaktiks Venemaa kodanike vastu ja rõhutati, et London ei soovi "selle juhtumi uurimisel tegelikult koostööd teha".

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)
Tagid:
NATO, Sergei Skripal, Marko Mihkelson, Eesti

Peamised teemad