02:02 18. Oktoober 2019
Kuula otse
 • USD1.1113
 • RUB71.1371
Kaitseminister Jüri Luik ja NATO peasekretär Jens Stoltenberg

NATO vähendab Vene esinduse maksimaalse suuruse 30 inimeselt 20le

© Фото: NATO
Poliitika
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
23 0 0

Stoltenberg usub, et ühised sanktsioonid, suuremad kaitsekulutused ja suurem sõjaline kohalolek toimib eduka pikaajalise meetmena.

TALLINN, 27. märts — Sputnik. NATO peasekretär teatas teisipäeval, 27. märtsil et tühistab seitsme Vene diplomaadi kehtivad akrediteeringud ning lükkab tagasi kolm taotlust vastumeetmena keemiarünnakule Salisburys.

Seega vähendab NATO Vene esinduse maksimaalse suuruse 30 inimeselt 20le, edastas ERR.

Stoltenberg on veendunud, et ühised sanktsioonid, suuremad kaitsekulutused ja suurem sõjaline kohalolek toimib eduka pikaajalise meetmena.

"Inglanna õiendab häda">>

Ühendkuningriigi peaminister Theresa May teatas samal päeval, et enam kui saja Vene diplomaadi väljasaatmine eri riikidest ei jää ainsaks sammuks Venemaa vastu.

Küsitlus

Kas toetate valitsuse otsust saata Venemaa diplomaat Skripali juhtumi tõttu Eestist välja?
 • Jah. Liitlasi oli vaja toetada
  37.5% (21)
 • Ei, sest Venemaa vastu ei ole mingeid süütõendeid esitatud
  50.0% (28)
 • Arvan, et Skripali mürgitamise juhtum on puhtalt Suurbritannia siseasi
  7.1% (4)
 • See ei lähe mulle korda
  1.8% (1)
 • Ma ei ole Skripalist kuulnudki
  3.6% (2)
Hääleta: 56

"Eile oli oluline hetk meie vastuses sellele hoolimatule agressioonile, aga meil on oma rahvusvaheliste partneritega veel mõndagi teha, mis puudutab pikaajalist vastust Venemaa kujutatud ohtudele," vahendas May kõneisik peaministri sõnu.

Kaitseminister: Salisbury keemiarünnaku sooritas Venemaa

Diplomaatiline sõda

Mitu Euroopa riiki on teatanud, et saadavad riigist välja Vene diplomaadid seoses Moskva kahtlustatava osalusega Skripali mürgitamisel Salisburys.

Saksamaa, Prantsusmaa ja Poola saadavad igaüks välja neli Vene diplomaati. Läti saadab välja ühe.
Venemaa suursaatkond Tallinnas.

Maria Zahharova selgitas Euroopa Liidule, kuidas London ta lõksu on püüdnud>>

Leedu saadab välja kolm diplomaati ja keelab 44 inimesel riiki sisenemise. Ukraina saadab välja 13 Vene diplomaati, Tšehhi kolm Vene saatkonna töötajat.

USA presidend Donald Trump teatas, et saadab välja 60 Venemaa diplomaati ja sulgeb Venemaa konsulaadi Seattle'is.

Välisminister Sven Mikser ütles esmaspäeval peetus pressikonverentsil, et vastusammuna Ühendkuningriigis Salisburys aset leidnud närvigaasi rünnakule saadab Eesti välja Venemaa kaitseatašee, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Suurbritannia saatis rünnaku järel riigist välja 23 Vene diplomaati ja nende pereliiget — ühtekokku umbes 80 inimest — ja katkestas Moskvaga kõrgetasemelised kontaktid.

Moskva on teatanud, et vastab nn peegelmeetmega ja saadab riigist välja 23 Briti diplomaati ning peatab lisaks Briti Nõukogu tegevuse riigis.

Endine Vene sõjaväeluure (GRU) ohvitser Sergei Skripal ja tema tütar Julia mürgitati närvimürgiga 4. märtsil Suurbritannias Salisburys. Mõlemad on jätkuvalt kriitilises seisundis haiglas.

Moskva on valmis diplomaatide väljasaatmisele vastama>>

Briti valitsuse teatel viitavad kõik märgid Moskva seotusele mürgitamisega ning Vene valitsus on keeldunud selgitamast, kuidas sai võimalikuks Nõukogude Liidus sõjalisel otstarbel välja töötatud närvimürgi Novitšok kasutamine Suurbritannias. Londoni sõnul oli Venemaal rünnaku sooritamiseks võime, motiiv ja tahe.

Moskvas nimetati Salisbury sündmusi terroriaktiks Venemaa kodanike vastu ja rõhutati, et London ei soovi "selle juhtumi uurimisel tegelikult koostööd teha", vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Euroopa Liit on nõus Suurbritannia hinnanguga, et Venemaa on "äärmiselt tõenäoliselt" vastutav Skripali mürgitamise eest Ühendkuningriigis, ütles Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk neljapäeval, 22. märtsil Brüsselis.

EL-i 28 liikmesriigi liidrid toetasid Brüsselis üksmeelselt avaldust, milles öeldakse, et Venemaa seotus on "ainus usutav selgitus" närvimürgirünnakule Inglismaa edelaosas asuvas Salisburys.

Venemaa lähtub vastastikkuse põhimõttest, käsitledes iga väljasaatmise juhtumit eraldi, teatas Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov.

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)
Tagid:
NATO, Sergei Skripal, Jüri Luik, Jens Stoltenberg, Theresa May, Eesti

Peamised teemad