21:26 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Poliitika
lühendatud link
Süüria "keemiarünnaku" konflikt (49)
31 0 0

USA president Donald Trump andis põikleva vastuse küsimusele, millal on oodata rünnakut Süüriale keemiarelva kasutamise eest.

TALLINN, 13. aprill — Sputnik. Kui kolmapäeval, 11. aprillil hoiatas Trump, et "raketid on tulemas", siis neljapäeva, 12. aprilli varahommikuses säutsus jättis ta rünnaku aja mõistatuseks.

Ma ei ütle, millal rünnak Süüriale aset leiab, ütles USA president Twitteris.

"Võibolla varsti, aga võibolla üldse mitte nii varsti."

"Igatahes on Ühendriigid teinud minu juhtimisel ära suure töö piirkonna ISIS-st vabastamiseks. Kus on teie "aitäh, Ameerika"?," nõudis ta.

Kolmapäeval andis Trump mõista, et rünnakut on oodata õige pea: "Venemaa tõotab tulistada alla kõik Süüria pihta tulistatavad raketid. Pane end valmis, Venemaa, sest nad tulevad, kenad, uued ja nutikad!"

"Ei maksa olla partner gaasiga tapvale loomale, kes tapab oma inimesi ja naudib seda," kirjutas Trump Twitteris.

Trumpi ja Venemaa sõnasõda on tekitanud hirmu, et Süüria konflikt kasvab üle tõsisemaks vastaseisuks, kus ühel pool on USA ja tema lääneliitlased, teisel pool Venemaa.

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova meenutas vastuseks USA president Donald Trumpi Süüria-teemalisele säutsule, et ISIS*-e terrorirühmitus tekkis Ameerika Ühendriikide tegevuse tulemusena, millest Sputnik Eesti on varem kirjutanud.

Zahharova vastas talle Facebookis: "Me ei ole veel lõpetanud Ameerika tänamist Iraagi ja sinna sooritatud sissetungi eest, mille tulemusena ISIS* ilmavalgust nägi."

Kolmapäeval kirjutas president, et raketid, mille allatulistamiseks Venemaa Süürias valmistub, on "head, uued ja targad", vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Trump: ole valmis, Venemaa, sest raketid tulevad — head, uued ja targad>>

Kaitseminister James Mattis teatas, et USA analüüsib veel oletatava Süüria keemiarünnaku tõendusmaterjale, märkides, et Ameerika sõjaväelased on valmis "vajaduse korral esitama tegevuskava presidendile kinnitamiseks."

Prantsuse president Emmanuel Macron
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Lääs süüdistas Damaskust keemiarünnakus Douma linna vastu Ida-Ghoutas. Moskva lükkas väidetavalt Süüria sõjaväelaste poolt alla heidetud klooripommide süüdistused ümber.

Venemaa välisministeerium teatas, et libauudised keemiarelva kasutamisest valitusvägede poolt loodi selleks, et terroriste kaitsta ja õigustada nende toeks väljastpoolt antavaid lööke.

Venemaa senaator: Trumpil on näitlejaannet>>

Venemaa relvajõudude kindralstaap teatas juba 13. märtsil, et mässajad valmistavad ette keemiarelva kasutamise provokatsiooni Ida-Ghoutas. Vene sõjaväelased lisasid, et plaanitavat intsidenti kasutatakse ära Süüria ründamiseks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Olemegi kohal. Mida suudavad kaks USA hävitajat Süüria armee vastu>>

ÜRO peasekretär António Guterres manitses suurriike hoidma Süüria konflikti kontrolli alt väljumast.

*Venemaal ja paljudes teistes riikides keelustatud terroriorganisatsioon.

Teema:
Süüria "keemiarünnaku" konflikt (49)
Tagid:
Donald Trump, Süüria, USA

Peamised teemad