21:26 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Poliitika
lühendatud link
6420

Reformierakonna uueks juhiks pürgiv Kaja Kallas tahaks, et Eesti oleks isemajandav riik, mis saab pärast eurotoetuste lõppemist ise hakkama.

TALLINN, 13. aprill — Sputnik. Vikerraadio saates "Uudis+" küsiti Kaja Kallaselt, et kui Eiki Nestorit seostatakse pensionisammaste loomisega, Eesti krooni "isa" on Siim Kallas ja tasuta transpordi looja Edgar Savisaar, siis milline võiks olla tema suur idee, edastab ERR.

"Suur idee võiks olla see, et me saame isemajandava Eesti," vastas Kallas. "Kui võtame seda olukorda, et meil eurotoetused kaovad ära ja peame ise hakkama saama, siis mis on sammud, mis me selleks peame tegema. On väga oluline, et oleme murrangulise aja lävel, kus meie majandus, mis on väga palju baseerunud allhangetele, enam ei tööta, me ei ole enam selles konkurentsis tugevad".

Kallase sõnul on väiksele riigile ainuvõimalik tee teadmistepõhine majandus, aga see ei juhtu üleöö. Selleks on vaja tarku inimesi ja hariduspoliitilisi otsuseid.

Reformierakond tõusis kõige populaarsemaks parteiks>>

Reformierakonna esimehe ja juhatuse valimised toimuvad 14. aprillil.

Reformierakonna valimistoimkond kinnitas 27 juhatuse liikme kandidatuuri, sealhulgas ühe kandidaadi erakonna esimehe kohale, kelleks on Kaja Kallas, teatas varem Sputnik Eesti.

Üle-Eestilised juhatuse liikme kandidaadid on Arto Aas, Yoko Alender, Jüri Jaanson, Urmas Klaas, Eerik-Niiles Kross, Urmas Kruuse, Maris Lauri, Jürgen Ligi, Kristen Michal, Urmas Paet, Kalle Palling, Keit Pentus-Rosimannus, Hanno Pevkur, Taavi Rõivas, Imre Sooäär, Anne Sulling, Aivar Sõerd, Urve Tiidus, Madis Timpson, Maris Toomel ja Mart Võrklaev — teatas Sputnik Eesti veebruaril.

Esmakordselt valitakse Reformierakonna juhatusse ka regionaalsed kandidaadid. Põhja regiooni kandidaadid on Aleksandr Holst ja Laine Randjärv, Lõuna regiooni kandidaadid on Andrus Seeme ja Maido Ruusmann, Lääne regiooni kandidaat on Jaanus Ratas.

Reformierakonna juhiks kandideerib vaid Kaja Kallas>>

Reformierakonna juhatuses on esimees ja 16 juhatuse liiget.

Tagid:
Reformierakond, Kaja Kallas, Eesti

Peamised teemad