21:12 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Poliitika
lühendatud link
Süüria "keemiarünnaku" konflikt (49)
9520

Venemaa president Vladimir Putin hoiatas pühapäeval telefonivestluses Iraani president Hassan Rouhaniga, et sõjaliste rünnakute jätkumine Süüria režiimile toob kaasa kaose rahvusvahelistes suhetes.

TALLINN, 15. aprill — Sputnik. Vladimir Putin rõhutas, et kui sellised ÜRO hartat rikkudes ellu viidud tegevused jätkuvad, toovad nad vältimatult kaasa kaose rahvusvahelistes suhetes, teatati Kremlist, vahendab RIA Novosti.

Venemaa, Türgi ja Iraan on Süüria konflikti poliitilise lahendamise protsessi garantriigid. Vladimir Putin arutas laupäeval lääneriikide sõjalist rünnakut Türgi presidendi Recep Tayyip Erdoğaniga.

 Putin, Rouhani ja Erdogan plaanivad tulevikku, Trump valmistub põgenemiseks >>

USA, Ühendkuningriik ja Prantsusmaa ründasid Süüria territooriumi laupäeva, 14. aprilli hommikul. Süüria Kindralstaatabist täpsustati, et lääneriigid tulistasid sõjaliste ja tsiviilobjektide suunas umbes 110 raketti, kannatada sai kolm inimest. Suurem osa rakettidest õnnestus Süüria õhutõrjel alla tulistada.

Vene Föderatsiooni kaitseministeerium teatas, et lääneriikide sihtmärkideks osutusid nii sõjalised- kui ka tsiviilobjektid. Ametkonnast teatati, et mitte ükski väljalastud rakettidest ei sisenenud Venemaa õhutõrje poolt kontrollitavasse tsooni.

Venemaa riigipea Vladimir Putin rõhutas, et sõjaline löök anti ilma ÜRO Julgeolekunõukogu sanktsioonita ja ÜRO põhikirja rikkudas. Ta nimetas toimunut "terrorismivastase võitluse eesliinil oleva suveräänse riigi vastu toime pandud agressiooniaktiks".

Süüria "keemiarünnaku" konflikt >>

Venemaa välisministeerium teatas ennem, et libauudised keemiarelva kasutamisest valitusvägede poolt loodi selleks, et terroriste kaitsta ja õigustada nende toeks väljastpoolt antavaid lööke.

Venemaa relvajõudude kindralstaap teatas juba 13. märtsil, et mässajad valmistavad ette keemiarelva kasutamise provokatsiooni Ida-Ghoutas. Vene sõjaväelased lisasid, et plaanitavat intsidenti kasutatakse ära Süüria ründamiseks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tuhanded süürlased tulid Damaskuse tänavatele, et avaldada toetust Süüria president Bashar al-Assadile ja mõista hukka lääneriikide õhurünnakuku, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti täna.

Süürlased avaldasid toetust oma presidendile >>

NATO peasekretär Jens Stoltenberg kutsus Venemaad käituma Süüria konfliktis vastutustundlikult. "Liitlased kutsuvad Süüria režiimi kõiki toetajaid, eriti Venemaad, olema vastutustundlik tagamaks, et Süüria režiim osaleb konstruktiivselt ÜRO-juhitavas Genfi protsessis," ütles Stoltenberg Brüsselis.

Ta kutsus samuti dialoogile NATO ja Venemaa vahel. 

Teema:
Süüria "keemiarünnaku" konflikt (49)
Tagid:
keemiarünnak, poliitika, telefonikõne, kaos, õhurünnak, Hassan Rouhani, Vladimir Putin, Iraan, Lääs, USA, Türgi, Venemaa, Süüria

Peamised teemad