10:27 06. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Poliitika
lühendatud link
4010

Föderaalse juurdlusbüroo (FBI) endine direktor James Comey ütles intervjuus telekanalile ABC, et Donald Trump on presidendiametisse moraalselt sobimatu.

TALLINN, 16. aprill — Sputnik. Comey lisas esimeses teleintervjuus peale oma värske raamatu "A Higher Loyalty" ilmumist, et Trump on "plekk kõigile, kes on temaga koos töötanud", vahendas ERR.

"Meie president peab olema austuse kehastus ja joonduma väärtuste järgi, mis on selle riigi keskmes. Kõige olulisem neist on tõde. See president ei ole võimeline seda tegema. Ta on moraalselt sobimatu olema president," rääkis Comey teleintervjuus.

Trump vallandas FBI direktori >>

Comey puudutas intervjuus ka Trumpi kommentaare, millega president kaitses valgete ülemvõimu eest võitlevat meeleavaldust: "Inimene, kes näeb moraalset sarnasust Charlottesville'iga, kes räägib ja kohtleb naisi nagu nad oleksid tükk liha, kes valetab pidevalt suurte ja väikeste küsimuste kohta ja väidab, et Ameerika inimesed usuvad seda – see inimene ei ole moraalsetel alustel sobiv olema Ameerika Ühendriikide president."

Trump: ma olen stabiilne geenius

Twitteri-postitustes kirjutas Trump jaanuaris, et läbi kogu elu on tema kaks suurimat väärtust olnud vaimne stabiilsus ja nutikus, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

"Minust kui VÄGA edukast ärimehest sai tippteletäht ja Ühendriikide president (esimesel katsel). Ma arvan, et see näitab mitte nutikust, vaid geniaalsust… ja et ma olen seejuures väga stabiilne geenius!"

USA president langetas ootamatu otsuse — vallandada FBI direktor James Comey mullu kevadel. See kutsus esile demokraatidest opositsiooni ägedad protestiavaldused, vahendas Sputnik Eesti maikuus.

USA kehtestab Venemaale uued sanktsioonid >>

Comey juhtis Trumpi kaastöötajate vastaseid juurdlusi nende väidetavate "Venemaa sidemete" kohta, mida nii Valge maja, kui ka Kreml eitasid. Seejuures Trumpile 2016. aasta presidendivalimistel kaotanud Hillary Clinton süüdistas Comey't ka enda valimiskaotuses.

Comey määras 2013. aastal ametisse toonane president Barack Obama 10-ks aastaks, mille lõpuni too ka töötada kavatses.

USA president Donald Trump
© REUTERS / CARLOS BARRIA

USA, Prantsusmaa ja Suurbritannia korraldasid laupäeva varahommikul õhu- ja raketilöökide laine Süüria režiimi keemiarelvaarsenaliga seotud sihtmärkide pihta, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Venemaa riigipea Vladimir Putin rõhutas, et sõjaline löök anti ilma ÜRO Julgeolekunõukogu sanktsioonita ja ÜRO põhikirja rikkudas. Ta nimetas toimunut "terrorismivastase võitluse eesliinil oleva suveräänse riigi vastu toime pandud agressiooniaktiks".

Venemaa välisministeerium teatas ennem, et libauudised keemiarelva kasutamisest valitusvägede poolt loodi selleks, et terroriste kaitsta ja õigustada nende toeks väljastpoolt antavaid lööke.

USA sanktsioonid Venemaa vastu: Washington tegi taas valearvestuse >>

Venemaa relvajõudude kindralstaap teatas juba 13. märtsil, et mässajad valmistavad ette keemiarelva kasutamise provokatsiooni Ida-Ghoutas. Vene sõjaväelased lisasid, et plaanitavat intsidenti kasutatakse ära Süüria ründamiseks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
tervis, poliitika, sobimatu, president, FBI, James Comey, Donald Trump, USA

Peamised teemad