02:04 15. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Poliitika
lühendatud link
3601

Eesti eesmärk NATO tippkohtumisel on edendada NATO kollektiivkaitse võimet ning tugevdada allianssi heidutushoiakut.

TALLINN, 26. aprill — Sputnik. Välisminister Sven Mikser kohtus kolmapäeva, 25. aprilli õhtul Londonis Suurbritannia välisministri Boris Johnsoniga, kellega kinnitati Eesti ja Suurbritannia häid suhteid ning arutati Euroopa julgeolekuolukorra üle, edastab Välisministeerium.

"Eesti ja Suurbritannia kaitsekoostöö on suurepärane näide ohte ja julgeolekuolukorda sarnaselt tajuvate liitlaste ühistegevustest," sõnas välisminister Mikser. "Hindame kõrgelt nii meie hea liitlase kohaolu meie regioonis eFP lahingugrupi juhtriigina kui ka osalust õhuturbe teostamisel," sõnas Mikser.

Välisminister lisas, et kaitsekoostöö kontekstis on oluline panna rõhku ka küberkoostöö süvendamisele.

Juulis toimuvast NATO tippkohtumisest rääkides sõnas Mikser, et oluline on liikuda edasi Walesi ja Varssavi tippkohtumisel vastuvõetud otsustega.

Lennukompanii Volga-Dnepr keeldus NATO tehnika ja laadungi vedamisest
© Sputnik / Руслан Кривобок

"Me oleme Euroliidust väsinud" — kes igatseb EL-ist lahkuda>>

"Eesti eesmärk NATO tippkohtumisel on edendada NATO kollektiivkaitse võimet ning tugevdada allianssi heidutushoiakut," rõhutas Mikser.

Samuti viitas välisminister õiglasele koormajagamisele NATO raames, avaldades lootust, et NATO riigid kiirendavad 2% kaitsekuludeni jõudmist.

Lisaks arutasid välisministrid suhteid Venemaaga. Välisminister Johnson tänas Eestit toetuse eest seoses Salisburys toimunud keemiarünnakuga.

"Seni kuni Venemaa jätkab Euroopa ja NATO julgeoleku ja stabiilsuse õõnestamist ning üritab diskrediteerida demokraatlike ühiskondi, ei ole meil võimalik liikuda temaga avatuma ja konstruktiivsema koostöö poole," rõhutas Mikser.

NATO ohvitserid antakse Donbassi sõjakuritegude eest kohtu alla>>

Välisministrid olid ühel nõul, et suhetes Venemaaga peab Euroopa säilitama ühtsuse ja kindlameelsuse nagu seni.

Välisminister Sven Mikser kohtus Londonis ka Suurbritannia parlamendi alamkoja kaitsekomisjoni liikmetega, kellega arutati samuti Eesti ja Suurbritannia kaitsekoostööd ja lähenevat NATO tippkohtumist.

Tagid:
NATO, Boris Johnson, Sven Mikser, Eesti, Salisbury, Suurbritannia

Peamised teemad