05:10 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Poliitika
lühendatud link
Peterburi rahvusvaheline majandusfoorum 2018 (9)
6611

Praegune Eesti ja Venemaa koostöö ettevõtluse ja kultuuri valdkonnas võib tulevikus osutuda selleks vundamendiks, millele kahe riigi poliitikud rajavad tulevikus konstruktiivsed suhted, leiab Riigikogu saadik Olga Ivanova.

TALLINN, 26. mai — Sputnik. Ivanova jagas oma muljeid portaaliga Sputnik Eesti Peterburi rahvusvahelisel majandusfoorumil (PRMF), olles sellel üritusel ainuke Eesti poliitik. Ta avaldas kahetsust, et majandus- ja taristuminister Kadri Simson ei pakkunud talle seltsi.

"Kahjuks ei leidnud ta (Kadri Sinson — Toim.) oma tihedas ajakavas ürituse külastamiseks aega. Ja mul on siiralt kahju, sest ainult dialoogi pidades saavad riigid ja poliitikud leida mingeid kokkupuutepunkte," märkis Ivanova.

Tema sõnul on täna Venemaa ja Eesti suhted nullist allpool. See mõjutab muuhulgas ka kahe riigi piirilepingu ratifitseerimist, arvab rahvaesindaja.

Putin majanduskriisist, "millist pole veel nähtud">>

"Mõlemad seaduseelnõud asuvad Eesti Riigikogu ja Venemaa Riigiduuma komisjonide sahtlites ning valitseb arusaam, et see protsess tuleb lõpule viia. Kuid dialoogi puudumine, isegi eelduste puudumine suhete positiivseks arenguks takistab piirilepingu ratifitseerimist," rõhutas Ivanova.

Venemaa president Vladimir Putin ja Prantsusmaa riigipea Emmanuel Macron
© Sputnik / Михаил Климентьев

Rääkides koostööst ettevõtluse valdkonnas konstateeris Ivanova kahetsusega, et ka Eesti äriringkonnad ei olnud foorumil esindatud. Suhelnud vene ärimeestega, täheldas Ivanova nende positiivset suhtumist Eestisse ja rõhutas, et venelased investeerivad jätkuvalt vabariigi kirdepiirkonda.

Ivanova rõhutas, et "äri ja kultuur on need kaks valdkonda, mis ühendavad". Hoolimata jahedatest suhetest poliitikaringkondades, tuleb sidemeid nendes kahes valdkonnas igati toetada.

Putin pöördus Ameerika äriringkondade poole>>

Peterburi toimub rahvusvaheline majandusfoorum
© Sputnik / Владимир Астапкович

Siis on võimalus, et pärast Venemaa ja Eesti praeguse poliitilise paradigma muutmist õnnestub riikidel uuesti rajada konstruktiivsed suhted, leiab Olga Ivanova.

Peterburis toimub 24.-26. maini 22. rahvusvaheline majandusfoorum. Foorumi korraldajate sõnul kujuneb see üheks suuremaks sedalaadi ürituste ajaloos. Foorumil on umbes 15 tuhat osalejat, mis on tuhande võrra rohkem kui 2017. aastal. Üritusel osales 1500 Venemaa ja välismaa ettevõtete esindajat 72 riigist. Foorumi infopartneriks on RIA "Rossija Segodnja", kuhu kuulub ka rahvusvaheline uudisteagentuur ja raadio Sputnik.

Teema:
Peterburi rahvusvaheline majandusfoorum 2018 (9)
Tagid:
majandusfoorum, PRMF, Olga Ivanova, Kadri Simson, Peterburi, Eesti

Peamised teemad