20:56 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Poliitika
lühendatud link
6811

USA president Donald Trump kehtestas oma kolme suurima kaubanduspartneritele - Euroopa Liidu, Kanada ja Mehhiko terasele ja alumiiniumile imporditollid.

TALLINN, 31. mai — Sputnik. Keskööst hakkavad kehtima 25-protsendine tariif imporditud terasele ja 10-protsendine tariif alumiiniumile, vahendab ERR viitega CNN-le.

Hiina lammutas EL ja USA "vankumatu" transatlantilise koostöö >>

Mehhikole, Kanadale ja Euroopa Liidule kehtis seni erandina märtsis kehtestatud tariifidest vabastus, samal ajal kui USA pidas läbirääkimisi, et leida lahendust valitsuse murele riigi terase- ja alumiiniumitööstuse olukorra pärast. 

Euroopa Liit on lubanud vastulööki, kui neile kaubanduspiirangud kehtestatakse, ning hoiatas, et võib kiirete vastumeetmetena sisse viia 25-protsendise maksu USA kaupadele, näiteks mootorratastele, teksasriidele, sigarettidele, jõhvikamahlale ja maapähklivõile.

Kanada, kes oli mullu suurim terase eksportija Ühendriikidesse, on samuti lubanud vastulöögi anda. 

Euroopa Komisjon teavitas kaks nädalat tagasi Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) valmisolekust vastata USA terase- ja alumiiniumitariifidele omapoolsete meetmetega. Sama on teatanud ka Jaapan, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Prantsusmaa: Hiina-USA kaubanduslepe võib olla Euroopale halb >>

"EL leiab, et Ameerika Ühendriikide ühepoolsed tariifid on põhjendamatud ja Maailma Kaubandusorganisatsiooni reeglitega vastuolus! Tegu on protektsionismiga selle puhtas vormis," teatas Euroopa Komisjoni juht Jean-Claude Juncker.

Tagid:
alumiinium, teras, imporditollid, vastumeetmed, tollimaksud, vabakaubanduslepe, alumiinium, teras, kaubandussõda, WTO, Donald Trump, Mehhiko, Kanada, Jaapan, Hiina, EL, USA, Venemaa

Peamised teemad