07:37 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Poliitika
lühendatud link
37 0 0

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) suurkogu laupäeval tehtud otsuse järgi kannab erakond edaspidi nime Isamaa, samuti otsustati vastu võtta põhikirjamuudatused ja maailmavaatelised aluspõhimõtted.

TALLINN, 3. juuni — Sputnik. "Meie rikkus on meie erakonna pikk ajalugu ja aastatega salvestunud kogemus," vahendas Pealinn viitega BNS-le Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnu.

"Teekond ERSP-st läbi Isamaa, Isamaaliidu, ja Res Publica kuni IRL-ini ning nüüd Isamaani on andnud meile suurima poliitilise pagasi Eesti erakondade seas."

Peaminister tervitab "Eesti 200" algatust >>

"Me oleme olnud suurim ühendaja ja ühisosa looja Eesti poliitikas, mis on aegade jooksul aidanud killustatud poliitmaastikul koondada eelkõige parempoolseid, konservatiivseid ja rahvuslikult meelestatud inimesi ja erakondi ühtseks jõuks. See missioon pole kaugeltki lõppenud," märkis Seeder.

Keskerakonna eetikakoodeks

Keskerakonna volikogu võttis laupäeval vastu erakonna eetikakoodeksi, mille eesmärk on poliitilise kultuuri parandamine, usalduse ja vastastikuse lugupidamise suurendamine, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Eetikakoodeksi kandis volikogus ette eetikakoodeksi komisjoni esimees, Euroopa Parlamendi liige Yana Toom. Dokumendi eesmärk on poliitilise kultuuri parandamine, usalduse ja vastastikuse lugupidamise suurendamine ning selliste poliitiliste standardite väljatöötamine, mille puhul kõik osapooled on võrdsed ja lugupeetavad partnerid.

Toom selgitas, et koodeks võeti vastu järgimiseks kõigi Keskerakonna liikmete, aga samuti ka kõigi selle erakonna esindajate, töötajate ja erakonna nimekirjas kandideerijate jaoks.

Keskerakond jääb Reformierakonnale alla >>

Eetikakomisjoni liige Enn Eesmaa on avaldanud lootust, et teisedki erakonnad järgivad Keskerakonna eeskuju. Eesmaa sõnul on poliitilise kultuuri mõiste kindlasti väga subjektiivne, kuid viimastel aastatel on selle piiriga tugevalt flirditud.

Tagid:
poliitika, erakonnad, valimised, Isamaa, IRL, Helir-Valdor Seeder, Eesti

Peamised teemad