10:40 21. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1769
 • RUB78.0670
Otseliin Vladimir Putiniga

Putin uuest valitsusest ja investeeringutest

© Sputnik / Михаил Климентьев
Poliitika
lühendatud link
Otseliin Vladimir Putiniga - 2018 (7)
2020

"Otseühenduse" saate käigus vastas Vene Föderatsiooni president küsimustele uue valitsuse võimekusest ja investeeringuteprogrammi reaalsusest.

TALLINN, 7. juuni — Sputnik. Presidendi sõnul on uus valitsus uuenduste tegemiseks sobiv. Iga liikme vastutus muutub isikustatuks. "Inimesed, kes riigi arenguplaanide väljatöötamisel osalesid, peavad plaanitu ka ellu viima ja selle eest isiklikult vastutama," ütles riigipea.

Vajalike investeeringute mahtu suuendati 15 triljonilt rublalt 23-le – allikateks on majanduskasv, tõhususe suurenemine, makroökonoomia plaanid ja muutused maksupoliitikas – eriti viimase stabiilsuses järgneva kuue aasta jooksul.

Otseühendus Venemaa presidendi Vladimir Putiniga
© Sputnik / Михаил Климентьев

Venemaa keelas Eesti russofoobidel sisenemise riiki >>

"Eraisikute maksumuudatused puudutavad enamuses õiglast maksustamist — lõpetamaks maksumaksmise vältimist kõrgete sissetulekutega isikute poolt ja ümbrikupalkade osatähtsuse olulist vähendamist," lisas Putin.

Käibemaks ei ole tema sõnul selleks kõige tõhusam, puudutades ka vaesemaid inimesi ja kogu elukallidust. Muudest muudatustest kuuleme peagi, nad on juba töös.

"Eesmärgiks on vähendada allpool ametlikku vaesustaset elavate inimeste arvu kaks korda. Me oleme seda juba teinud ja teeme uuesti. Töötavate inimeste reaaltulude oluline suurendamine on aga lisaeesmärk," teatas president.

Venemaa president Vladimir Putin suhtleb juba 16. korda rahvaga "otseühenduse" formaadis. Riigipea ja kodanike vaheline vestlus algas 7. juunil kell 12.00.

Ürituse korraldajad teatasid, et 7. juunil "otselühendusele" on saadetud üle 1,7 miljoni küsimuse.

Tegemist on iga-aastase telesündmusega ning täna on taas see päev, mil Venemaa president Vladimir Putin vastab rahva küsimustele.

Teema:
Otseliin Vladimir Putiniga - 2018 (7)
Tagid:
reaaltulud, investeeringud, valitsus, vaesus, maksud, Otseühendus Vladimir Putiniga, Otseliin Vladimir Putiniga, Vladimir Putin, Moskva, Venemaa

Peamised teemad

 • Gaasi terminal Poolas

  EL-i ja USA ühisavalduses pärast Euroopa Komisjoni Jean-Claude Junckeri ja USA presidendi Donald Trumpi kohtumist juuli lõpul on öeldud, et Euroopa Liit tahab suurendada LNG importi USA-st oma energiavarustuse mitmekesistamiseks.

  11
 • USA kasutab rivaali vastu surmavaid meetmeid, illustreeriv foto

  USA ajakirjanduse ja mõne vene majandusteadlase arvates surmas USA president ühe suletõmbega kogu "Hiina majandusime", mis tähendab, et nüüd näeb kogu maailm, et ainus viis veidigi inimväärne elatustase kindlustada on truult ja alandlikult Washingtoni saapaid lakkuda ja "madalat profiili hoida".

  40
 • Mälestusmärk Klooga veretöö ohvritele

  Kunagise Klooga koonduslaagri territooriumil asuva memoriaali juurde kogunesid endised vangid ja Venemaa diplomaadid, et mälestada seitsmekümne nelja aasta eest hukatuid.

  40