04:44 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Poliitika
lühendatud link
Otseliin Vladimir Putiniga - 2018 (8)
18920

Vastates küsimusele, kas kolmas maailmasõda tuleb, tsiteeris Vladimir Putin Einšteini – "Kolmandast maailmasõjast ei oska ma palju öelda, kuid tean, et neljas toimub kaigaste ja kividega. Suur sõda ohustab kogu tsivilisatsiooni ellujäämist. II Maailmasõja järel oleme elanud globaalsetest konfliktidest vabas perioodis."

TALLINN, 7. juuni — Sputnik. "Hirm vastastikuse hävitamise eest ja strateegiliste jõudude tasakaal hoidis osapooli tagasi. USA püüdis seda tasakaalu raketitõrjesüsteeme keelavast lepingust väljumisega likvideerida, kuid me leidsime tekkivale ohuprobleemile omapoolsed lahendused ja tasakaal on taastatud," lausus president. 

Bundestagis selgitati, miks Euroopa ei saa läbi Venemaata >>

Küsimusele, kas sakslased või austerlased rääkisid midagi sanktsioonide lõpetamisest, vastas riigipea: "Prantsusmaa ja Saksamaa ministrid räägivad üha avalikumalt oma riikide suveräänsust puudutavaist USA sammudest. Kas Washingtoni poolt metallitoodetele seatud kaitsetollid olid Euroopa teostatud "anneksioonide" tagajärg? Muidugi mitte! See oli puhtal kujul Ameerika isiklike huvide väljendus."

Otseliin Vladimir Putiniga
© Sputnik / Михаил Климентьев

"USA kehtestab oma seadusi väljaspool oma riigi piire. Rääkisin seda juba Müncheni julgeolekukonverentsil 2008.a. Kuni probleem Euroopat ei puudutanud, ei peetud ohtlikku tendentsi oluliseks, nüüdseks on tagajärjed käes ja need riivavad otseselt Ameerika Ühendriikide lähedasemate liitlaste elulisi huve," täiendas president. 

"Venemaa-vastase retoorika juhiks on saanud London. Jalgpalli MM-ist ilmajätmise katse, millele järgnes Skripalide lavastus. Olen juba varemgi öelnud, et Novitšoki korral oleksid nad surnud mõne hetke jooksul. Kuni meid uurimismaterjalide juurde ei lubata, ei ole ka midagi kommenteerida," lisas Putin.

"Otseliinile Putiniga" on saabunud üle 1,7 miljoni küsimuse >>

Majandusküsimus – kapitali hoidmine Läänes ja sealsetest pankadest krediitide võtmine asetas kriisi saabudes paljud ettevõtted hävingu äärele.

Venemaa välisminister Sergei Lavrov
© Sputnik / Григорий Сысоев

"Riik aitas firmad õigeaegse sildfinantseeringuga hädast välja ja päästis nad võõrandamisest. Kes neid ettevõtteid välismaal aitama hakkaks? Mitte keegi, meenutas president.

Samas ei pidanud ta õigeks kõikide Londonis elavate oligarhide nimetamist varasteks.

Venemaa president Vladimir Putin suhtleb juba 16. korda rahvaga "otseühenduse" formaadis. Riigipea ja kodanike vaheline vestlus algas 7. juunil kell 12.00. Ürituse korraldajad teatasid, et 7. juuni "otselühenduse" saate alguseks oli saadetud üle 1,7 miljoni küsimuse.

Tegemist on iga-aastase telesündmusega ning täna on taas see päev, mil Venemaa president Vladimir Putin vastab rahva küsimustele.

Teema:
Otseliin Vladimir Putiniga - 2018 (8)
Tagid:
Müncheni julgeolekukonverents, Kolmas maailmasõda, sanktsioonipoliitika, sanktsioonid, 2018, Otseühendus Vladimir Putiniga, Otseliin Vladimir Putiniga, Vladimir Putin, Washington, London, Moskva, Venemaa

Peamised teemad