06:38 26. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1777
 • RUB77.3603
President Vladimir Putin rääkis Otseliini saates Venemaa heidutusvõimest ja tulevikuplaanidest, illustreeriv foto

Putin Venemaa heidutusvõimest ja tulevikuplaanidest

© Sputnik / Алексей Филиппов
Poliitika
lühendatud link
Otseliin Vladimir Putiniga - 2018 (7)
8542

Raketisüsteem "Avangard" on tänasel päeval ülim relv ja vaevalt lähiaastatel sellise lahenduseni mõnes teises riigis jõutakse, arvab Venemaa president Vladimir Putin.

TALLINN, 7. juuni — Sputnik. Uusima mandritevahelise ballistilise raketi "Sarmat" plaanitud kasutuselevõtt Venemaa relvajõududes toimub 2020. aastal, teatas Venemaa president Vladimir Putin iga-aastase saate "Otseühendus" käigus.

Lihtsalt uskumatu — Vladimir Putin tutvustas Venemaa uusi superrelvi >>

"Aastal 2020. plaanime relvastusse võtta oma võimsaima strateegilise raketikompleksi — uue ülivõimsa ballistilise raketi "Sarmat"", ütles ta.

Raketisüsteem "Avangard" on tänasel päeval ülim relv ja vaevalt lähiaastatel sellise lahenduseni mõnes teises riigis jõutakse, arvab president Putin. 

"See on tänasel päeval täiuslik relv, kiirusega 20 Machi, 20-kordne helikiirus. Ma ei arva, et selline relv lähiaastatel mõnes teises riigis ilmub, ühel päeval loomulikult, aga nagu ma juba ütlesin, ei häiri see meid, sest meil on ta juba olemas," teatas Putin "Otseliini" ajal.

Ta tuletas meelde, et Venemaa alustas uute relvasüsteemide väljatöötamist vastuseks Ameerika Ühendriikide ühepoolsele väljumisele raketitõrjesüsteeme keelavast lepingust juba 2004. aastal. 

Raketikompleks "Avangard" on praeguseks tootmises, järgmisel aastal võetakse ta Venemaa raketivägedes kasutusele, teatas president: "Avangard" on juba seeriatootmises ja me plaanime ta 2019. aastal relvastusse võtta," ütles Putin.

Venemaal on uute relvasüsteemide katsetamisega juba lõpule jõutud, jäänud on veel täiendavad plaanilised tööd, teatas president Putin, vastates saatejuhu kommentaarile, et Lääne meedia kahtleb riigipea poolt Föderaalassambleele näidatud Venemaa uute relvade katsetuste edukuses.

"Meil on kõik tooted, millest ma rääkisin – sealhulgas kaks tuumajõuallikaga, n.ö. tuumamootoriga relva – piiramatu lennuulatusega rakett ja veealune mehitamata droon. 

Mõlemal juhul lõpetasime arendustöö põhietapi, nimelt kõik, mis on seotud tuumajõuallikate katsetamisega. Siingi on jäänud vaid mõned plaanijärgsed asjad," ütles Putin.

Ta rõhutas, et töö kulgeb graafikukohaselt, "kavandatud protseduuride raames". President ei kahtle raketi ja allveedrooni kavandatud ajal relvastusse võtmises.

Kokkuvõtteks, vastates ühtlasi küsimusele, kuidas Venemaa rahvast mobiliseerida, vastas Vladimir Putin, et olukord riigis ei ole nii kriitiline, kui 1930.-1950. aastail, kuid loorberitele puhkama jääda ei tohi — vajame läbimurdeid digimajanduses, tehisintellektis ja geneetikas, kõrgelt arenenud side-, maantee-, sadama- ja raudteetaristut ning lennutransporti, samuti parima taseme saavutamist hariduse ja tervishoiu küsimustes.

"Me ei tohi piirduda lahkuva rongi viimasesse vagunisse hüppamisega, vaid olema rongi juhtideks. Me saame sellega hakkama, kui tegutseme koos," lõpetas Putin.

Teema:
Otseliin Vladimir Putiniga - 2018 (7)

Samal teemal

Lihtsalt uskumatu - Vladimir Putin tutvustas Venemaa uusi superrelvi
Tagid:
geneetika, Sarmat, Avangard, tehisintellekt, Otseühendus Vladimir Putiniga, Otseliin Vladimir Putiniga, Vladimir Putin, Moskva, Venemaa

Peamised teemad

 • S-300 Favorit

  Kaitseminister Sergei Šoigu tegi 24. septembril teatavaks Süürias asuvate Vene sõjaväelaste turvalisuse parandamiseks mõeldud meetmed, mida rakendati vastuseks Il-20 ja tema meeskonna hävitamisele, mille süüdlaseks on Iisrael.

  36
 • Illustreeriv foto

  Üksteist Euroopa Liidu, peamiselt Ida-Euroopa riiki ei ole samasooliste abielusid veel seadustanud. Sel sügisel, hoolimata Brüsseli survest, kavatseb Rumeenia kirjutada geiabielude keelu põhiseadusesse.

  23
 • Põtradel on jooksuaeg sügisel

  Põtradel ja punahirvedel on jooksuaeg sügisel, seetõttu võivad nad sõiduteele sattuda tavapärasest sagedamini. Liiklejatel tasub sellega arvestada ja jälgida oma sõidukiirust.

  12